Лімфатичні капіляри, з них починається лімфатична система, вони мають вигляд замкнених ендотеліальних трубок, які в органах утворюють сітки.
Стінка лімфатичніх капілярів тонка, представлена одним шаром ендотеліальних клітин, між якими є пори, вони можуть відкриватися і закриватися в залежності від градієнта тиску. Лімфатичні капіляри майже є у всіх органах, крім головного мозку, спинного мозку, очного яблука, селезінки, плаценти, хрящів, епітелію шкіри і слизових оболонок. Діаметр від 0,002-0,2 мм, тобто більше ніж кровеносних судин і стінка більш проникла.
Внутрішньоорганні судини, що виходять из лімфокапілярної сітки і утворюють свою сітку
Вивідні лімфатичні судини, що виходять із органів і перериваються на своєму шляху у лімфатичних вузлах. Ці судини в стінці мають міоцити і клапани, відстань між якими 1-20 мм.
Лімфатичні судини складаються із ланцюжка лімфангіонів
Лімфатичні стовбури, в які збирається лімфа від великих лімфатичних судин
Лімфатичні стовбури зливаються у дві лімфатичні протоки (грудна протока і права лімфатична протока), які впадають у великі вени шиї.
Склад лімфи.
Лімфа – це рідина, яка міститься в лімфатичних капілярах, лімфатичніх судинах.
Склад лімфи залежить від органу та його функціональної активності, тобто від якого органу відтікає лімфа. Наприклад, в лімфі від печінки більше білків, від ендокринніх органів- гормонів.
Склад лімфи похожий на склад плазми крові, але не постійний. У голодаючих людей лімфа прозора, в період травлення в ілусі визначається велика концентрація жирів.
До складу лімфи входять:
Вода, електроліти, ліпіди, амінокислоти, глюкоза
Білки – 2-3%.
Лімфоцити ≈ 8*109 л.
Метаболіти, клітини, інорідні частинки, мікроорганізми, від яких звільняється тканина.