Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оборотний капіталскладається з матеріальних оборотних засо­бів, коштів у поточних розрахунках, короткострокових фінансових вкладень.

Власний капітал відповідно до П(С)БО 2 "Баланс" включає такі основні його види:

- статутний капітал;

- пайовий капітал:

- додатковий вкладений капітал;

- інший додатковий капітал;

- резервний капітал;

- нерозподілений прибуток (непокритий збиток).

Статутний капітал відображає зафіксовану в установчих докумен­тах загальну вартість активів, які є внеском власників до капіталу під­приємства. Його облік здійснюється на рахунку 40.

Пайовий капітал - це сукупність коштів фізичних і юридичних осіб, добровільно вкладених у здійснення спільної фінансове - господар­ської діяльності. Пайовий капітал скла дасться із сум пайових внесків членів споживчого товариства, житлово - будівельних кооперативів, кредитних спілок, паїв членів кооперативних с\г підприємств. Його облік здійснюється на рахунку 41.

Додатковий капітал складається з емісійного доходу, дооцінки активів, безоплатно одержаних необоротних активів, іншого додаткового капіталу. Його облік здійснюється на рахунку 42.

Резервний капітал відображає суму резервів, що створюються за рахунок чистого прибутку підприємства відповідно до чинного законодавства або установчих документів. Його облік здійснюється на рахунку 43.

Нерозподілені прибутки - не прибутки, одержані в результаті господарсько - фінансової діяльності підприємства, зменшені на суму прибутків, використаних у звітному році, в тому числі нарахування податку на прибуток. Якщо отримані збитки, то на цю суму зменшується власний капітал підприємства. Його облік здійснюється на рахунку 44.

Також зменшує суму власного капіталу неоплачений та вилучений капітал.

Аудитвласного капіталу починається з перевірки надходження внесків засновників на підставі первинних документів і записів за креди­том рахунку 46 в кореспонденції з дебетом рахунків основних засобів, грошових коштів, НМА, виробничих запасів тощо. Так, згідно прибут­кових касових ордерів, виписок банку з поточних рахунків з доданими до них підтверджуючими документами здійснюється аудит повноти і своєчасності надходження грошових коштів

Використовуючи інформацію актів приймання - передачі основ­них засобів, первинних і зведених документів, що відображають надхо­дження НМА та дебетові обороти по рахунку 10 і 12, аудитору слід пе­ревірити вартість переданого обладнання, будинків, споруд, майнових прав на інтелектуальну власність. На основі актів про приймання матері­алів, товарно - транспортних накладних, рахунків 20 і 22 з'ясовується вартість ТМЦ, що надійшли.

Кожний внесок повинен підтверджуватися документами, на які обов'язково роблять посилання відносно формування статутного капіта­лу. Тому особливу увагу аудитору слід приділяти технічній стороні ре­єстрації нематеріальних активів. В обліку НМА оцінюються за договір­ними ціпами. При цьому складають акти, що фіксують факти надхо­дження на підприємство НМА.

Наступний етап аудиту- це своєчасність надходження внесків у статутний капітал. Моментом фактичного надходження внесків у статут­ний капітал є:

- для грошових коштів - дата їх зарахування в касу чи на рахунок в
банку підприємства;

- для основних засобів, матеріальних і нематеріальних активів - дата складання акта приймання - передачі ОЗ, НМА тощо.

Повноту внесків аудитору слід перевіряти шляхом зіставлення йо­го розміру, що зафіксований в установчих документах і враховується на рахунку 40 із величиною заборгованості на рахунку 46 і встановленими строками її погашення.

Керуючись П(С)БО 5 "Звіт про власний капітал", аудитору необ­хідно перевірити правильність розподілу прибутку між учасниками (власниками) підприємства або спрямування прибутку до статутного, резервного капіталу тощо.

Аудитор повинен пам'ятати, що статутний капітал зменшується внаслідок виходу учасника, випуску чи анулювання викуплених акцій акціонерним, товариством, зменшення номінальної вартості акцій або з інших причин. тому слід перевірити наявність і обґрунтованістьзмін у статутному капіталі і в установчих документах.

Завершальниметапом аудиту є узагальнення виявлених відхилень і обґрунтуванняпропозицій щодо їх усунення.

 

 


Читайте також:

  1. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  2. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  3. Амортизація нематеріальних активів
  4. Амортизація нематеріальних активів
  5. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  6. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  7. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  8. Аналіз грошових коштів
  9. Аналіз грошових коштів підприємства
  10. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  11. Аналіз ефективності використання оборотних активів
  12. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ




Переглядів: 668

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Аудит формування і використання власного капіталу | Завдання, джерела та нормативно-правове регламентування аудиту дебіторської та кредиторської заборгованості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.