Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація і методика аудиту дебіторської заборгованості

Оцінюючи повноту інформації щодо дебіторської заборгованості, аудитор з'ясовує, чи всі рахунки клієнтів зареєстровані, чи всі товари, які були відвантажені до кінця року, віднесені до реалізованих, а ті, що не були оплачені, показані як дебіторська заборгованість. Тому що за певних умов існує ймовірність, що частина таких товарів може бути від­несена до іншого звітного періоду. Також слід перевірити, чи немає фік­тивних продаж, для цього треба спів ставити рахунки, виписки банку, журнали та Головну книгу.

Крім того, слід проконтролювати, чи не було платежів, які неза­конно привласнені або записані не в тому фінансовому періоді. Це зона високого ризику перевірки дебіторів. Для перевірки за цим критерієм, аудитору вибірково треба одержати підтвердження від дебіторів про існуючі суми заборгованості.

Аудитор перевіряє правильність оцінки дебіторської заборговано­сті та метод нарахування резерву сумнівних боргів відповідно до вста­новленої облікової політики. Аудитор повинен впевнитися, що створені резерви є достатніми, а безнадійна заборгованість своєчасно списана.

Стосовно непогашеної заборгованості аудитору слід перевірити, чи подавалися листи - нагадування про необхідність погашення боргу, чи передані матеріали юридичній службі підприємства для подання по­зову.

Перевіряючи розрахунки з покупцями аудитор повинен встанови­ти: чи укладені договори на поставку продукції; чи правильно вирахо­вуються суми, належні підприємству за прийняту покупцем продукцію.

В процесі перевірки слід звернути увагу на правдивість і точність відображення інформації про дебіторів на дату складання звітності в ба­лансі та примітках до річної фінансової звітності. При цьому особливу увагу слід приділити контролю розкриття інформації в примітках, де на­ведено перелік і суми довгострокової дебіторської заборгованості, забо­ргованості пов'язаних сторін з виділенням внутрішньо групового сальдо, склад статті "Інша дебіторська заборгованість", сума заборгованості за продукцію, товари, послуги в розрізі класифікації за строками непогашення тощо.

У ф. 2 "Звіт про фінансові результати" аудитор повинен перевіри­ти правильність заповнення рядка "Інші операційні витрати" в частині віднесення сумнівних і безнадійних боргів.

Під час перевірки аудитор також оцінює дебіторську заборгова­ність за критерієм постійності, який передбачає контроль за дотриман­ням постійності обраної облікової політики щодо дебіторської заборгованості та вплив заборгованості на безперервність функціонування підприємства. Так, якщо дебіторська заборгованість становить значну частину активів підприємства і можливе її непогашення може спричинити суттєві фінансові труднощі та стати загрозою банкрутства, то така інфо­рмація повинна знайти своє відображення в примітках та бути підставою для застосування методів, відмінних від тих, які застосовуються при у безперервності роботи підприємства.

Перевірка за критерієм відповідності передбачає контроль аудито­ром дотримання меж звітного періоду. Відповідно до цього всі операції по виникненню, погашенню та списанню дебіторської заборгованості мають бути відображені в обліку в тому періоді, в якому вони здійснені.


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  5. Адміністративно-територіальна організація
  6. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  7. Аналіз дебіторської заборгованості
  8. Аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості
  9. Аналіз кредиторської заборгованості підприємства.
  10. Аналіз руху грошових коштів та дебіторської заборгованості
  11. Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості
  12. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.




Переглядів: 1095

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання, джерела та нормативно-правове регламентування аудиту дебіторської та кредиторської заборгованості | Організація і методика аудиту розрахункових операцій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.