Які види диверсифікації кредитного портфеля застосовуються у банківській практиці?
Метод диверсифікації полягає у розподілі кредитного портфе серед широкого кола позичальників, які відрізняються один від ного як за хар-и (розмір капіталу, форма власності), так і за умовами діял. Галузева означає розподіл кредитів між клієнтами які здійснюють діяльність у різних галузях економіки. Географічна полягає в розподілі кредитних ресурсів між позичальниками, які перебувають у різних регіонах, географічних територіях, країнах із різними економічними умовами. Портфельна означає розосередження кредитів між різними категоріями позичальників— великими і середніми компаніями, пп малого бізнесу, фіз ос, урядовими та гром орг, дом господ тощо.
Як формується резерв для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків?
є спеціальним резервом, необхідність формування якого обумовлена кредитними ризиками. Оцінка кредитних ризиків здійснюється за всіма кредитними операціями та коштами, що розміщені на кор рахунках, які відкриті в ін банках як у нац, і в інвалюті.
З метою розрахунку резерву зд класифікацію кредитного портфеля за кожною кредитною операцією залежно від:— фінансового стану позичальника; — стану обслуговування позичальником кредитної заборгованості; — рівня забезпечення кредитної операції.
За результатами класифікації кредитного портфеля визначається категорія кожної кредитної операції як «стандартна», «під контролем», «субстандартна», «сумнівна» чи «безнадійна». Загальна заборгованість за кредитними операціями становить валовий кредитний ризик для кредитора. Для розрахунку резервів на покриття можливих втрат за кредитними операціями визначається чистий кредитний ризик шляхом зменшення валового кредитного ризику на вартість забезпечення.
Банки створюють та формують резерви на повний розмір чистого кредитного ризику за основним боргом, зваженого на відповідний коефіцієнт резервування, за всіма видами кредитних операцій у національній та іноземних валютах.
Банки створюють також резерв на всю суму нарахованих за кредитними операціями доходів, що прострочені на строк понад 30 днів.