98. Які основні причини виникнення попиту на ліквідні кошти у банку? У м1жнародн!й банк!вськ1й практиц! шд л1кв!дн!стю банку розу-його здатжсть швидко i в повнрму обсяз! задовольняти нев!д-потреби у грошових коштах^Найбшьший попит на л!квщн1 соби виникае у банк!в з двох основних причин: через зняття юпен-«и кошт^в si CBoix рахунюв та у зв'язку з надходженням кредит-заявок, як! банк вир!шуе задовольнити. Потреба у грошових эштах пщвищуеться також у раз! настання строк!в погашения за-оргованост! за прзиками банку, терм1н!в платеж1в до бюджету або шлати див1денд!в акцюнерам
99. У чому полягає сутність «золотого банківського правила» та які недоліки використання цього підходу за нинішніхумов?
100. Дайте характеритстику основним групам банківських активів з позицій їхньої ліквідності.
3 метою оцінювання ліквідних коштів банку активи групуються за гнем їх ліквідності, тобто швидкості перетворення у грошову рму.
1.Абсолютно ліквідні активи — готівкові кошти в касі та запина коррахунках в інших банках (міжнародна практика). Для віт-
рняних банків до розрахунку приймають лише касу та залишки на ^рахунку в НБУ. Це первинні резерви ліквідних засобів, які не «носять доходів.
2.Високоліквідні активи — це такі активи, які можна швидко реаЦувати на ринку і які мають високий рівень оборотності. У загальлу випадку до їх складу включаються державні цінні папери, бан-ські акцепти, векселі та цінні папери першокласних емітентів. Це ринні резерви ліквідних засобів, які приносять банку певний дохід.
3.Ліквідні активи — це такі, які можуть бути перетворені в грошоІ форму протягом певного періоду часу (наприклад, ЗО днів).