Розкрийте поняття ліквідності та ліквідної позиції банку.
У м1жнародн!й банк!вськ1й практиц! шд л1кв!дн!стю банку розу-його здатжсть швидко i в повнрму обсяз! задовольняти нев!д-потреби у грошових коштах^Найбшьший попит на л!квщн1 соби виникае у банк!в з двох основних причин: через зняття юпен-«и кошт^в si CBoix рахунюв та у зв'язку з надходженням кредит-заявок, як! банк вир!шуе задовольнити. Потреба у грошових эштах пщвищуеться також у раз! настання строк!в погашения за-оргованост! за прзиками банку, терм1н!в платеж1в до бюджету або шлати див1денд!в акцюнерам.
Проблеми л!кв1дност1 можуть виникнути як при зд!йснен-|Я1 пасивних операцш банку (зняття кошт!в з кл!ентських рахунк!в, ^погашения заборгованост! банку тощо), так i внаслщок проведения гактивних операц!й (видача чи пролонгация кредит!в), якщо р!шення I про розм!щення кошт!в поиймаеться ран!ше, тж знайдено в!дпов!д-н! джерела фшансування. ;
У чому полягає мета управління банківською ліквідністю?
Додержання нормативів є необхідною, але достатньою умовою ефективності процесу управління ліквідніс-|Ефективна система управління має постійно забезпечувати до-Іій рівень ліквідності при мінімальних витратах, тому важливе ачення мають методи управління ліквідністю, методи оцінювання 5и в ліквідних коштах та доступність джерел їх поповнення кожного банку. Вибір найприйнятніших підходів до управління ївідністю залишається прерогативою керівництва банку і залежить від ряду внутрішніх та зовнішніх чинників.
У процесі управління перед менеджментом кожного конкретного банку постають завдання глибокого розуміння сутності проблем «квідності, пошуку оптимальних методів управління, організації гкватних систем контролю та оцінювання потреб у ліквідних за-забезпечення доступних джерел їх поповнення, створення ііасних систем управління ліквідністю.
Для вітчизняних банків Чроцес створення ефективних систем управління ліквідністю ускла-Іднюється кризовими явищами в економіці, недостатнім рівнем ква-Іліфікації та досвіду банківських кадрів