Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Переваги застосування експертних систем

Експертні системи володіють багатьма перевагами, зокрема найбільш суттєві з них [48]:

ü Підвищена доступність. Для забезпечення доступу до експертних знань можуть застосовуватися будь-які підходящі комп’ютерні апаратні засоби. Цілком виправданим є визначення, що експертна система – засіб масового виробництва експертних знань.

ü Зменшення витрат. Вартість надання експертних знань у розрахунку на окремого користувача суттєво знижується.

ü Зменшення небезпеки. Експертні системи можуть використовуватися в таких варіантах середовища, що містить небезпеку для людини.

ü Постійність. Експертні знання нікуди не зникають. На відміну від експертів-людей, котрі можуть вийти на пенсію, звільнитися з роботи або померти, знання експертної системи зберігаються протягом довгого часу.

ü Можливість одержання експертних знань з багатьох джерел. За допомогою експертних систем можуть бути зібрані знання багатьох експертів і застосовані до роботи над задачею одночасно і безперервно в будь-який час доби. Рівень експертних знань, скомбінованих шляхом об’єднання знань декількох експертів, може перевищувати знання окремо взятої людини-експерта.

ü Підвищена надійність. Застосування експертних систем дозволяє підвищити рівень довіри до того, що правильне рішення прийнято об’єктивно шляхом уникнення неузгоджених думок між декількома експертами.

ü Обґрунтоване пояснення. Експертна система може детально пояснити та обґрунтувати міркування, які призвели до надання висновку. А людський фактор допускає стомлюваність, не схильність до пояснення або неможливість з різних причин робити це постійно. Можливість одержати пояснення підвищує рівень довіри до того, що рішення було прийнято правильно.

ü Швидкий відгук. Для деяких додатків може знадобитися швидкий відгук або відгук в реальному часі. В залежності від використовуваного програмного забезпечення експертна система може реагувати швидше і бути більш готовою до роботи, ніж людина-експерт. В деяких екстремальних ситуаціях може знадобитися швидша реакція, ніж в людини, в такому випадку – оптимальний варіант – експертна система, що діє в реальному часі.

ü Незмінно правильна, виключена будь-яких емоцій і повна відповідь за будь-яких обставин. Така властивість може виявитися дуже важливою в реальному часі, і в екстремальних ситуаціях, коли експерт-людина може виявитися не здатною з максимальною ефективністю за рахунок впливу стресу або стомлюваності.


ü Можливість застосування в якості інтелектуальної навчальної програми. Експертна система може діяти в якості інтелектуальної навчальної програми, що передає учню на виконання приклади програм і пояснює , на чому засновані міркування системи.

ü Можливість застосування в якості інтелектуальної бази даних. Експертні системи можуть використовуватися для доступу до баз даних за допомогою інтелектуального способу доступу. В якості прикладу можна навести аналіз прихованих закономірностей в даних.

Під час розробки експертної системи знання експертів-людей повинні бути попередньо перетворені в явну форму для занесення до персонального комп’ютера. Оскільки, знання потім стають загальновідомими, а не присутніми лише в пам’яті експерта, з’являється можливість перевірки знань на правильність, несумісність і повноту [49].

 

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D – моделювання в графічній системі КОМПАС
  3. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  4. Demo 7: Модель OSI (модель взаімодії відкритих систем)
  5. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
  6. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  7. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  8. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  9. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  10. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  11. III етап. Системний підхід
  12. III. центральная нервная система




Переглядів: 932

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальне поняття про експертні системи | Характеристики експертної системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.