Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологічна підготовка виробництва ЗВТ

 

Технологічна підготовка з випуску виробів полягає в розробці технологічних процесів виготовлення окремих деталей і технології складальних робіт, підготовці креслень оснащення, тобто в розробці конструкцій спеціальних пристосувань, ріжучого і вимірювального інструменту, складанні специфікацій на заготівлі і матеріали.

Початковими даними для проектування технологічних процесів є такі:

- складальні креслення виробу і складальних одиниць, креслення на окремі деталі, технічні вимоги, програма випробування і умови приймання, креслення упаковки;

- виробнича програма;

- паспортні і експлуатаційні дані устаткування.

Проектування технологічного процесу виготовлення деталей включає в себе рішення наступних питань:

- аналіз технологічності виробу і деталей, всі виявлені в процесі аналізу недоліки і пропоновані поліпшення технологічності обговорюються разом з конструктором і за умови збереження якості виробу вносяться відповідні зміни в робочі креслення виробу;

- установлення виду виробництва;

- вибір виду заготівлі;

- складання маршрутного технологічного процесу, який є послідовністю виконання всіх операцій по виготовленню деталі.

Залежно від виду виробництва і від характеру продукції технологічний процес може здійснюватися двома методами — шляхом концентрації або диференціації операцій.

Концентрація операцій характеризується об'єднанням декількох простих операцій в одну складну, виконувану на одному верстаті. Диференціація, навпаки, є розчленовуванням однієї операції на декілька більш простих.

Обидва методи володіють перевагами і недоліками. Наприклад, при концентрації операцій зменшується трудомісткість і кількість потрібного устаткування, очевидно, зменшується і потреба у виробничій площі, але одночасне виконання складних операцій, що складаються з великого числа переходів, вимагає застосування складного устаткування (автоматів, агрегатних і інших верстатів). Окрім того, обслуговування складного устаткування вимагає працівників високої кваліфікації і збільшення обслуговуючого персоналу.

Метод диференціації дозволяє застосовувати більш просте і дешеве устаткування і відповідно використовувати робочих і технічний обслуговуючий персонал більш низької кваліфікації. Більш прості операції і устаткування дають можливість здійснити швидкий переклад виробництва на виготовлення нових виробів, оскільки вимагають менших витрат засобів і часу на виготовлення оснащення, чим у виробництві з концентрованими операціями. До недоліків цього методу слід віднести дещо більшу кількість потрібного устаткування і відповідно займаній їм площі.

Вибір того або іншого методу залежить, перш за все, від виду виробництва і стійкості конструкцій виробів, тобто відсутність передбачуваних принципових змін конструкцій протягом тривалого періоду часу, інакше при частій зміні конструкції виробу доведеться часто замінювати все складне спеціальне устаткування і оснащення, витрати на які у багатьох випадках можуть не окупитися.

Проектування технологічних процесів нерозривно пов'язано з устаткуванням як головним чинником, що забезпечує продуктивність і якість обробки. Вибір устаткування для виконання кожної операції, перш за все, залежить від виду виробництва. В дрібносерійному і серійному виробництві, як правило, застосовують верстати, що володіють достатньо широкою універсальністю і можливістю швидкого переналагодження на виготовлення різних деталей. У багатосерійному і масовому виробництві разом з верстатами загального призначення широко використовуються автомати, напівавтомати, агрегатні і спеціальні верстати.

Технологічна документація. Виготовлення деталей і їх збирання здійснюють згідно з технологічною документацією, що регламентує весь хід виробничого процесу. На основі технологічної документації проводять всі технологічні розрахунки, необхідні для виконання заданої програми виробництва, тобто розрахунок потрібної кількості матеріалів і напівфабрикатів, визначення кількості устаткування, робочих, інструментів і т. ін.

Вид виробництва визначає глибину опрацьовування технологічних процесів і відповідно технологічну документацію. В дрібносерійному виробництві за наявності робочих високої кваліфікації нерентабельно розробляти технологічний процес з докладним викладенням змісту кожної операції, тому технологічний процес розробляють тільки маршрутний. Маршрутна технологічна карта такого процесу містить короткий опис послідовності процесу по операціях з вказівкою устаткування, припусків і. в окремих випадках, спеціального оснащення.

В серійному і багатосерійному виробництві застосовують операційні технологічні карти механічної обробки. В таких картах приводиться:

- операційний ескіз з вказівкою баз, розмірів, допусків, класів жорсткості оброблюваних поверхонь і розташування ріжучих інструментів;

- викладення змісту операції з вказівкою установок і переходів;

- устаткування;

- вживаний по переходах ріжучий і вимірювальний інструмент й інше оснащення;

- режими різання і норми часу.

Оформлення технологічних процесів проводять відповідно до Єдиної системи технологічної документації (ЕСТД) — є комплексом державних стандартів, що встановлюють правила про порядок розробки, оформлення і комплектації технологічної документації. Основними технологічними документами є маршрутна карта, операційна карта і карта ескізів, що відповідають стандартам.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. I підготовка їх до завантаження у повітряні судна
  3. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  4. Автоматизація виробництва
  5. Аграрна сфера виробництва та її особливості
  6. Альтернативні варіанти виробництва при повній зайнятості ресурсів
  7. Альтернативні можливості виробництва масла і тракторів
  8. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  9. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  10. Аналіз беззбитковості для багатономенклатурного виробництва
  11. Аналіз виробництва продукції рослинництва.
  12. Аналіз виробництва продукції тваринництва.




Переглядів: 833

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття про технологічний процес | Технологічне відпрацювання конструкції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.