Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття про технологічний процес

Технологія виробництва вивчає процеси виготовлення деталей і складання з них інструментів, приладів і вимірювальних пристроїв.

До складу технологічного процесу включають операції, направлені на забезпечення якості і виконання технічних вимог (контроль деталей і готових виробів, налагодження і випробування виробів, антикорозійна обробка і упакування готової продукції).

Вирішувати технологічні задачі можна різними шляхами, але при будь-якому рішенні якість вибраного варіанту технологічного процесу визначається наступними показниками:

- якістю виробу, який багато в чому залежить від вибору методу обробки, правильного вибору баз, припусків і т. ін. Велике значення має дотримання технологічного процесу, оскільки деталь при її обробці проходить ряд операцій, причому в сучасному виробництві виконавець може і не знати про призначення оброблюваної ним деталі і про технічні вимоги до неї. Виконання запроектованих операцій є головним чинником, що забезпечує якість виробу;

- стабільністю технологічного процесу в часі, залежною від надійності роботи устаткування, що звичайно приймається з деяким технологічним запасом точності, від стабільності механічних властивостей оброблюваного матеріалу, якості ріжучого інструменту і ряду інших чинників;

- продуктивністю, залежною від способів обробки деталей, устаткування, інструменту, режимів різання і т. ін.;

- економічністю, яка визначається собівартістю.

Собівартість виготовлення деталей завжди прямо або непрямо залежить від технологічного процесу;

- тривалістю циклу, який залежить від вибраних методів обробки, наприклад цементації з подальшим гартуванням замість просто гартування, старіння природного або штучного.

Структура технологічного процесу. Технологічний процес виготовлення деталей складається з технологічних операцій.

Технологічною операцією або стисло операцією називають частину технологічного процесу, що здійснюється на одному робочому місці і включає всі дії робочого і устаткування до переходу до виготовлення наступної деталі.

Операція є основною одиницею всіх технологічних і планових розрахунків, тобто визначення потрібних для виконання програми устаткування числа робочих, норм часу, розцінок і та ін.

Операція, у свою чергу, ділиться на установки і технологічні та допоміжні переходи.

Нове установлення деталі із закріпленням в іншому положенні або в тому ж самому є новою установкою. Деталь, закріплена в пристосуванні, може міняти своє положення щодо устаткування і ріжучого інструменту. Кожне нове положення деталі при незмінному її закріпленні називають позицією. Наприклад, при обробці деталі на багатошпиндельному автоматі при кожному повороті блоку шпинделів деталь займає нову позицію.

Технологічним переходом або стисло переходом називають частину операції, призначеної для обробки однієї і тієї ж або одночасно декількох одних і тих же поверхонь деталі без зміни інструменту і режимів різання. Зміна одного з вказаних елементів, тобто обробка іншої поверхні або обробка тієї ж поверхні, але іншим інструментом, або при інших режимах різання, стає новим переходом.

Допоміжним переходом називають частину операції, що складається з дії людини і (або) устаткування, які не супроводжуються зміною форми, розмірів і шорсткості поверхні, але необхідні для виконання технологічних переходів, наприклад установка заготівлі, контроль і т. ін.

Технологічний перехід складається з робочих і допоміжних ходів.

Під робочим ходом розуміють частину переходу, призначену для зняття одного шару металу при незмінних інструменті, оброблюваній поверхні і режимах роботи верстата (частота обертання, подача).

Допоміжний хід — це частина переходу, що складається з однократного переміщення інструменту щодо заготівлі, яке не супроводжується зміною форми, розмірів, шорсткості поверхні і властивостей заготівлі, але необхідного для виконання робочого ходу.

Прийнятий підрозділ операції на установки, переходи, робочі ходи і позиції дозволяють встановити жорстку послідовність виконання робіт в межах даної операції, а також норму часу на її виконання.

При розробці технологічного процесу, кожній операції привласнюється порядковий номер. Установи і переходи в кожній операції нумеруються відповідно до послідовності їх виконання.

Найменування операції відповідно до стандарту може бути: коротким — по виду обробки, наприклад токарна, фрезерна і т. ін.; повним — з вказівкою характеру обробки —чорнова, чистова і та ін., наприклад чорнове шліфування. Коротке найменування застосовують при складанні маршрутних процесів.

Характер технологічних процесів і глибина їх розробки, перш за все, залежать від виду продукції і величини виробничої програми, тобто від виду виробництва (одиничного, серійного, масового).

Для одиничного виробництва технологічний процес розділяють тільки на укрупнюючі операції за видами обробки (токарна, фрезерна і т. ін.), і він є маршрутом, тобто певною послідовністю виконання операції.

Технологічні процеси в серійному і масовому виробництві розробляють розгорненими, тобто розбивають на окремі операції з докладним переліком послідовності виконання всіх прийомів роботи в межах кожної операції.

 


Читайте також:

  1. CMM. Групи ключових процесів
  2. CMM: зрілість організацій і процесів
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. ISO 15504. Процес атестації
  6. IV. План навчального процесу.
  7. Iзобаричний процес
  8. Iзотермiчний процес
  9. Iзохоричний процес
  10. Microsoft Excel кестелік процессоры
  11. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  12. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.




Переглядів: 3555

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методика випробувань. | Технологічна підготовка виробництва ЗВТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.