Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Терміни і способи внесення добрив

Терміни і способи внесення добрив залежить від біологічних особливостей культури, властивостей добрив і ґрунту, мети застосування добрив. Розрізняють такі способи внесення добрив: до посівне (основне), припосівне (рядкове) і післяпосівне (підживлення).

Допосівне внесення добрив називають основним удобренням. Частіше його виконують так. Добрива розсівають по поверхні ґрунту і негайно заробляють у грунт під час основного обробітку. Добрива треба заробити під глибокий обробіток ґрунту у вологий шар, бо його призначення - задовольняти рослини елементами живлення протягом вегетаційного періоду. При поверхневому обробітку ґрунту добрива необхідного заробити глибше, у вологий шар ґрунту (на глибину 15-18 см). Для цього застосовують культиватори - рослинопідживлювачі(наприклад КРН-4,2, КРН-5,6). Якщо основний обробіток ґрунту вже виконано, добрива вносять під ранню весняну або передпосівну культивацію .Цей прийом менш ефективний, бо добрива, особливо фосфорні і калійні, залишаються в верхньому шарі ґрунту . Верхній шар часто пересихає, а коренева система рослин виходить за його межі ще на початку вегетації. Це знижує ефективність внесених добрив. Тому при цьому добрива як основне удобрення доцільно вносити культиваторами - рослинопідживлювачами на глибину 18-20 см локально, стрічками. Строки внесення добрив і способи їх заробки в грунт залежить від погодних умов, властивостей ґрунту і добрив. Органічні добрива в усіх зонах під всі культури вносять в основне удобрення і заробляють під час основного обробітку ґрунту . У степовій зоні майже всю планову дозу фосфорних і калійних мінеральних добрив (за винятком припосівного внесення) також вносять як основне удобрення. У лісостепових районах до сівби вносять 70-90% фосфорних і калійних добрив, решту - у рядки під час сівби і підживлення. Для підживлення найбільш ефективно використовувати азотні добрива. На дерново-підзолистих ґрунтах, а також в умовах зрошення в основному удобренні використовують 50-60% добрив. На легких піщаних і супіщаних ґрунтах значна частина добрив, особливо азотних, легко мігрує по профілю ґрунту його межі. У таких умовах добрива, зокрема азотні, треба вносять навесні. Хлоровмістні колійні добрива вносять восени.

Для внесення добрив в основному удобренні використовують начепні тукові сівалки РТТ-4,2 А, розкидачі мінеральних добрив РУМ-8, РУ-4-10, 1-РМГ-4 А, АРУП-8 РУП-8, КСА -3, літаки АН-2 та інші.

Припосівне удобрення - це внесення добрив під час сівби недалеко від рядків або гнізд. Основним завданням його є поліпшення живлення рослин на початку вегетації, коли в них ще слабко розвинена коренева система. У цей період рослини дуже чутливі до нестачі легкодоступних елементів живлення, особливо фосфору. Тому в рядки частіше вносять гранульований суперфосфат або гранульовані комплексні добрива, наприклад нітрофоску. Добрива в рядки вносять одночасно із сівбою на відстані 3-4 см. збоку від рядка і на 5-6 см глибше загортання насіння.

Підживлення - це внесення добрив під час вегетації рослин для посилення живлення в певні періоди розвитку. Розрізняють підживлення кореневі і позакореневі (некореневі). При кореневих підживленнях добрива вносять у ґрунту культиваторами - рослинопідживлювачами в міжряддя просапних культур або розподіляють по поверхні ґрунту при підживленні культур суцільного способу сівби. На посівах озимих культур під час кущіння підживлення виконують прикореневим способом, вносячи добрива на глибину 4-5 см дисковими сівалками і спеціальними дисковими туковисівними машинами.

Некореневі підживлення - це нанесення добрив на листки та "інші наземні органи рослини. Його застосовують здебільшого для посилення живлення азотом та мікроелемент. Таке підживлення дуже ефективне у районах достатнього зволоження на ґрунтах з легким механічним складом.



Читайте також:

  1. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  4. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  5. Англійські терміни
  6. Багатофакторна матриця «Мак-Кінсі», її зміст, способи використання , достоїнства і недоліки.
  7. Баланс гумусу на полях сівозмін господарства, норми внесення органічних добрив на полях сівозмін
  8. Безпосереднє інтегрування. Внесення сталої, змінної або функції під знак диференціалу
  9. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  10. Біологічні способи лікування ран.
  11. БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ
  12. Бюджетний розпис. Порядок внесення та оформлення змін до розпису.




Переглядів: 2426

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості калійних добрив та їх види | Лекція № 8

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.