Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Годіля та утримання ВРХ.

Корів годують залежно від їхньої маси, планового удою, вгодованості й віку.

Висока продуктивність корів значною мірою залежить від правильної підготовки їх до отелення. Треба своєчасно запустити корів на сухостій і організувати в сухостійний період достатньо повноцінну годівлю їх. Раціони тільних сухостійних корів повинні складатися з 3-6кг. бобо- злакового сіна, 15-20кг. високоякісного силосу, 5-10кг. кореноплодів і 1-3кг. концентратів. У літній період тварин треба годувати зеленою масою з бобових трав і добавляти 2-3кг. концентратів. Годують і напувають сухостійних корів 2-3 рази на добу.

Раціон дійних корів повинен складатися з ріноманітних кормів. Щоб годіля сприяла підвищенню удою, раціони складаються не на фактичний, а на дещо більший удій. Починаючи з 10-12 дня після отелення протягом перших двох місяців лактації раціони складають на удій вище від фактичного на 4-6кг. молока.

Співвідношення між окремими видами кормів у раціоні повинно бути приблизно таким (за поживністю): сіно – 30%, соковиті корми – 40%, концентрати – 30%.

В одній кормовій одиниці раціону для дійних корів повинно бути 110-120г. перетравного протеїну, близько 7г. кальцію, і 5г. фосфору, 40-50мг. каротину.

Щоб забезпечити статеву активність і високу якість сперми, плідників треба годувати повноцінним кормом і утримувати в добрих умовах. Годівля повинна бути індивідуальною, а раціони складають, ураховуючи інтенсивність використання бугаїв- плідників, їхній вік і живу вагу, на основі існуючих кормових норм. У раціони плідників слід включати високоякісне сіно з розрахунку 0,8 – 1кг. на 100кг. живої ваги, збільшити кількість концентратів і обмежити кількість сокових кормів на 10-15кг. На 1-ну кормову одиницю в раціоні повинно припадати до 140г. перетравного протеїну, 7г. кальцію, 6г. фосфору, і 70-90мг. каротину. Утримують плідників у простих стійлах на прив’язі . Щодня їм треба чистити і проводити активний моціон.

Безприв’язне утримання худоби – один із способів підвищення продуктивності праці і зниження собівартості молока і м’яса. Тварин утримують без прив’язі на глибокій підстилці. Безприв’язне утримання можна широко застосовувати для вирощування телят старшого віку та відгодівельної худоби. Гній вибирають 1-2 рази на рік. Групове безприв’язне утримання корів дає змогу підвищити продуктивність праці на 33-55%.

Стійлово – табірне утримання худоби широко застосовують у районах інтенсивного землеробства, де недостатньо пасовищних угідь. При такому способі утримання худоба знаходиться в літніх табірних приміщеннях поблизу кормових угідь все літо. В цей період тварин годують в основному скошеним зеленим кормом і силосом. Щоб забезпечити рух тварин, можна використати недалеке пасовище.

Літнє пасовищне утримання хубоби сприяє підвищенню продуктивності, зміцненню здоров’я тварин і зниженню собівартості продукції. При цьому способі утримання застосовують загінну систему випасання. На стадо в 100 корів відводять в середньому 1,5-2га. природнього пасовища в день і 0,5-10га. пасовища сіяних трав. Для відпочинку і доїння худоби будують легкі накриття.


Читайте також:

  1. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  2. Благоустрій та утримання території населених пунктів.
  3. Видатки на утримання органів державного управління, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.
  4. Вимоги пожежної безпеки до утримання будинків, будівель, споруд, приміщень
  5. Вимоги ПТЕ до утримання колісних пар
  6. Вимоги щодо утримання та охорони місць поховань
  7. Витрати на утримання громадських служб.
  8. Витрати на утримання закладів культури і мистецтва
  9. Витрати на утримання основних засобів і нематеріальних активів
  10. Годівля і утримання птиці.
  11. Годівля і утримання сухостійних корів




Переглядів: 526

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Племінна робота в свинарстві. | Вирощування молодняка.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.