ТЕМА 15. Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації
Зовнішня, внутрішня та інформаційна безпека як об’єкти кримінально-правової охорони. Загальна характеристика злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.
Злочини, що порушують правила охорони та зберігання державної чи службової таємниці.Розголошення державної таємниці: аналіз юридичних складів злочину. Втрата документів, що містять державну таємницю: особливості об’єктивної та суб’єктивної сторін юридичного складу злочину, відмежування від розголошення державної таємниці. Передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави: особливості предмета злочину, відмежування від державної зради та шпигунства.
Злочини, що порушують встановлений порядок перетинання державного кордону України та правила переміщення через її митний кордон окремих предметів.Незаконне переправлення осіб через державний кордон України: особливості об’єктивної сторони та суб’єкта юридичного складу злочину. Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю: відмежування від контрабанди, кваліфікація за сукупністю з іншими злочинами. Порушення правил міжнародних польотів: особливості об’єктивної та суб’єктивної сторін юридичного складу злочину, відмежування від інших злочинів.
Злочини, що порушують встановлений порядок комплектування Збройних Сил України.Ухилення від призову на строкову військову службу: аналіз юридичного складу злочину. Ухилення від призову за мобілізацією: особливості об’єктивної сторони юридичного складу злочину. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів: аналіз юридичних складів злочинів.