Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типізація технологічних процесів виготовлення деталей с/г машин.

Принцип типізації технологічних процесів полягає в тому, що на групу однотипних за конструктивно-технологічними ознаками деталей (вали, шестерні і т.п.) розробляється один загальний технологічний процес. Карта типового технологічного процесу передбачає відповідні відмінності в оснащенні і нормах часу для кожної деталі, що входить в розглянуту групу.

Типізація технологічних процесів створює передумови для прискорення їхньої розробки аж до автоматизації з застосуванням обчислювальної техніки; при цьому скорочуються обсяг розробки і кількість технологічних документів. Типізація дає можливість спеціалізувати обладнання для виконання вузького кола технологічних операцій, скоротити номенклатуру використовуваного технологічного оснащення і зменшити витрати на його виготовлення. Спрощується й організація робіт з виготовлення деталей, створюється можливість організації окремих спеціалізованих виробництв (цехів, заводів, комбінатів).

Основою для розробки типового технологічного маршруту є "типовий представник" групи деталей, який володіє найбільш характерними конструктивно технологічними ознаками, обробка якого вимагає найбільшого числа основних і допоміжних операцій, характерних для цієї групи. Типовий технологічний маршрут може бути використаний при всіх типах і формах організації виробництва.

Метод групового налагодження верстатів при обробці типових деталей є одним з методів реалізації типових технологічних процесів. Він передбачає розробку одного технологічного процесу і загального оснащення для групи деталей з метою обробки їх на тому самому устаткуванні. При групуванні деталей, що мають конструктивну і технологічну подібність, за основу приймається умовна (або реальна) комплексна деталь, яка містить усі геометричні елементи і поверхні, що зустрічаються в деталях даної групи.

Кожен верстат налагоджується з урахуванням необхідності обробки всіх деталей групи. При обробці однієї партії деталей частина інструментів, установлених на верстаті, не використовується і вводиться в дію при обробці партії інших деталей групи. Таким шляхом скорочується час на переналагодження верстату при переході з партії одних деталей на партію інших. Метод групового налагодження верстатів економічно доцільно застосовувати в серійному виробництві, коли на верстаті обробляються партії різних деталей. У масовому виробництві на верстаті обробляються одна-три деталі, і тривалий час немає необхідності його переналагоджувати. У дрібносерійному виробництві коли партії деталей не повторюються застосування групового налагодження верстатів недоцільно.

 


Читайте також:

  1. Автоматизація виробничих процесів
  2. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  3. Балансування деталей
  4. Безпечність виробничих процесів
  5. Взаємодія процесів
  6. Взаємозв’язок фінансових потоків та інфляційних процесів
  7. Взаємозв’язок фінансових потоків та інфляційних процесів
  8. Вибір способу виготовлення заготовки. Попереднє проектування заготовки.
  9. Виготовлення виробів з полімерних матеріалів
  10. Виготовлення виробів на основі рідких полімерів
  11. Виготовлення гайок і шайб.
  12. Виготовлення деталей із склопластика




Переглядів: 2036

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи побудови технологічних процесів. | Класифікація валів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.