Насіннєпроводи (рис. 10) виготовляються зі сталі, гуми і пластмас. Спіральні насіннєпроводи навивають з холоднокатаної стрічки товщиною 0,6 і шириною 36 мм. За хімічним складом сталь відповідає маркам 08 чи 10. Насіннєпроводи, під навантаженням 40 Н після триразового попереднього навантаження не повинні мати залишкової деформації.
Навивка насіннєпроводу проводиться прокатуванням між конічними консольними валиками на спеціальних верстатах. На рис. 11 зображена принципова схема навивки спірального насіннєпроводу із стрічки. Стрічка з бунта подається, як показано стрілкою, між конічними валиками 1, де вона, деформуючись набуває трапецеїдального перетину з товщиною по краях 0,6 і 0,45 мм. У зв'язку з меншою товщиною однієї сторони, довжина стрічки з цієї сторони збільшується і вона завивається в спіраль з конічними кільцями.
Рис. 10. Насіннєпроводи:
а — спірально-стрічковий; б—гумовий; в — воронкоподібний; г -гофрований.
Рис. 11. Принципова схема навивки спірального насіннєпроводу із стрічки:
Для одержання необхідного діаметру насіннєпроводу стрічка за допомогою конічних валиків подається в конусний шаблон верстату, де завершується процес навивки. Спеціальний бойок верстату відрубує насіннєпроводи необхідної довжини.
Воронкоподібний насіннєпровід збирається з окремих лійок, що попередньо виготовляються та з'єднуються за допомогою ланцюжків.