Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Призначення та будова частин і механізмів автомата

Ствол (рис. 4.5) призначений для спрямування польоту кулі. В середині ствол має канал з чотирма нарізами, які йдуть зліва направо, згори донизу. Нарізи необхідні для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстань між двома протилежними полями (по діаметру) називається калібром каналу ствола (рис. 4.5, в); у автоматів він може бути 5,45 або 7,62-мм. У казенній частині канал гладенький і зроблений за формою гільзи; ця частина каналу містить патрон і називається патронником (рис. 4.5, б).

Рис. 4.5. Ствол:

а – загальний вигляд; б – казенна частина у розрізі; в – переріз ствола;

1 – колодка прицілу; 2 – з’єднувальна муфта; 3 – газова камора; 4 – газовідвідний отвір; 5 – основа мушки; 6 – різьба; 7 – патронник; 8 – виїмка для шпильки ствола;

9 – кульовий вхід; 10 – нарізна частина; 11 – поле; 12 – нарізи

Прицільний пристрій (рис. 4.6)призначений для наведення автомата при стрільбі у цілі на різних відстанях. Він складається з прицілу та мушки.

 

Рис. 4.6. Прицільний пристрій: Рис. 4.7. Дуловий гальмо-

а – приціл; б – основа мушки; 1 – колодка прицілу; компенсатор: 1 – вінчик;

2 – сектор; 3 – прицільна планка; 4 – хомутик; 2 – вікна; 3 – щілина;

5 – гривка прицільної планки; 6 – защіпка хомутика; 4 – компенсаційні отвори;

7 – полозок з мушкою; 8 – запобіжник мушки 5 – виїмка; 6 – скіс; 7 – різьба

Приціл (рис 4.6, а) складається зколодки прицілу, пластинчастої пружини, прицільної планки та хомутика. Прицільна планка має гривку з прорізом для прицілювання і вирізи для утримування хомутика у встановленому положенні за допомогою защіпки з пружиною.

Мушка (рис 4.6, б) вкручена у полозок, який закріплений в основі мушки. На полозку і основі мушки нанесені риски, що визначають положення мушки після приведення автомата до нормального бою.

У автомата АК74 та кулемета РКК74 використовується стрілецький механічний неавтоматичний відкритий секторний приціл.

Дуловий гальмо-компенсатор автомата (рис. 4.7) призначений для підвищення купчастості бою і зменшення енергії відбою. Він має дві камори: передню і задню (з круглим отвором в них для вильоту кулі). Передня камора має віночок, на який одягається кільце багнета-ножа при приєднанні його до автомата, прямокутний паз, в який входить виступ багнета-ножа, і два вікна для виходу порохових газів. Задня камора має спереду дві щі­лини, а в середній частині – три компенсаційних отвори для виходу порохових газів. Позаду дуловий гальмо-компенсатор має внутрішню різьбу для накручування на основу мушки, виїмку, в яку заходить фіксатор і круго­вий скіс, що полегшує вставляння і виймання шомпола.

Після вильоту кулі порохові гази потрапляють у задню камору дулового гальмо-компенсатора, розширюючись і виходячи через компенсаційні отвори вони створюють реактивну силу, яка відхиляє дулову частину автомата в бік, протилежний розташуванню отворів; частина порохових газів ударяє в передні стінки задньої і передньої камор, зменшуючи відбій зброї. Зустріч газів, які виходять із щілин задньої камори, з газами, відбитими від передньої стінки камори, зменшує звук пострілу.

Ствольна коробка (рис. 4.8) призначена для з’єднання частин і механізмів автомата, забезпечення закриття каналу ствола затвором та для замикання затвора. У ствольній коробці розміщується ударно-спусковий механізм.

Рис. 4.8. Ствольна коробка:

1 – поперечний паз; 2 – повздовжній паз; 3 – відгини; 4 – напрямний виступ;

5 – перемичка; 6 – відбивний виступ; 7 – вирізи; 8 – защіпка магазина

Ствольна коробка має:

– всередині – вирізи для замикання затвора, задні стінки яких є бойовими упорами; відгини і направляючі виступи для напряму руху затвор-ної рами і затвора; відбивний виступ для викидання (відбивання) гільз за межі зброї; перемичку для скріплення бічних стінок; виступ для зачепа магазина і по одному овальному виступу на бічних стінках для напряму магазина;

– позаду зверху – пази: повздовжній – для п’ятки направляючого стрижня зворотного механізму; поперечний – для кришки ствольної коробки; хвіст з отвором – для кріплення приклада до ствольної коробки;

– у бічних стінках – по чотири отвори, три з них призначені для осей ударно-спускового механізму, а четвертий – для цапф перевідника; на правій стінці – дві фіксуючі виїмки для постановки перевідника на автоматичний (АВ) та одиночний (ОД) вогонь;

– знизу – вікна для магазина і спускового гачка.

До ствольної коробки прикріплені приклад з антабкою, пістолетна рукоятка та спускова скоба із защіпкою магазина.

Приклад і пістолетна рукоятка забезпечують зручність дій з автоматом при стрільбі. Приклад має антабку для ременя, гніздо для пенала з приладдям і затильник з кришкою над гніздом. У гнізді приклада закріплено пружину для виштовхування пенала.

Кришка ствольної ко­робки (рис. 4.9) захищає від забруднення частини та ме­ханізми, які розташо­вані у ствольній коробці.

Рис. 4.9. Кришка ствольної коробки:

1 – отвір; 2 – ребра жорсткості; 3 – ступінчасті вирізи

З правого боку вона має ступінчастий виріз для проходження гільз, що викидаються назовні, і для руху рукоятки затворної рами; позаду – отвір для виступу напрямного стрижня зворотного механізму. Кришка утримується на ствольній коробці за допомогою напівкруглого вирізу на колодці прицілу, поперечного паза ствольної коробки та виступу напрямного стрижня зворотного механізму.

Зворотний механізм (рис. 4.10) призначений для повернення затворної рами із затвором у переднє положення. Він складається із зворотної пружини, направляючого і рухомого стрижнів та муфти.

Рис. 4.10. Зворотний механізм:

1 – зворотна пружина; 2 – напрямний стрижень; 3 – пересувний стрижень; 4 – муфта

Ударно-спусковий механізм (рис. 4.11) складається з ударного механізму куркового типу та комбінованого спусковогомеханізму (дозволяє ведення і автоматичного, і одиночного вогню). Він призначений для:

– спуска курка з бойового зводу або зі зводу автоспуска;

– нанесення удару по ударнику;

– забезпечення ведення автоматичного або одиночного вогню;

– запобігання пострілів при незамкнутому затворі;

– припинення стрільби та постановки автомата на запобіжник.

Ударно-спусковий механізм розташований у ствольній коробці, де він кріпиться трьома взаємозамінними осями, і складається з курка, бойової пружини, уповільнювача курка з пружиною, спускового гачка, шептала одиночного вогню з пружиною, автоспуска з пружиною, перевідника та трубчастої осі.

Рис. 4.11. Ударно-спусковий механізм:

1 – курок; 2 – бойова пружина; 3 – спусковий гачок; 4 – шептало одиночного вогню;

5 – пружина шептала одиночного вогню; 6 – автоспуск; 7 – пружина автоспуска;

8 – уповільнювач курка; 9 – пружина уповільнювача курка; 10 – перевідник; 11 – осі

Курок з бойовою пружиною призначений для нанесення удару по ударнику.

Уповільнювач курка призначений для затримки руху курка вперед з метою підвищення купчастості бою при веденні автоматичного вогню зі стійких положень.

Спусковий гачок призначений для утримання курка на бойовому зводі і для спуска курка.

Шептало одиночного вогню призначене для утримання курка після пострілу в крайньому задньому положенні при веденні одиночного вогню, якщо спусковий гачок не був відпущений.

Автоспуск призначений для автоматичного звільнення курка зі зводу автоспуска при стрільбі чергами, а також для запобігання спуска курка при незамкнутому затворі.

Перевідник призначений для встановлення автомата на одиночний або автоматичний вогонь, а також на запобіжник. Нижнє положення перевідника відповідає встановленню його на одиночний вогонь (ОД), середнє – на автоматичний вогонь (АВ), а верхнє – на запобіжник.

Затворна рама з газовим поршнем (рис. 4.12) призначена для приведення в дію затвора та ударно-спускового механізму.

Рис. 4.12. Затворна рама з газовим поршнем:

1 – канал для затвора; 2 – запобіжний виступ; 3 – виступ для опускання

важеля автоспуска; 4 – паз для відгину ствольної коробки; 5 – рукоятка;

6 – паз для відбивного виступу; 7 – фігурний виріз; 8 – газовий поршень

Затворна рама має: всередині – канал для поворотного механізму і канал для затвора; позаду – запобіжний виступ; по боках – пази для руху затворної рами по відгинах ствольної ко­робки; з правого боку – виступ для опускання (повороту) важеля автоспуска і рукоятку для перезаряджання автомата; знизу – фігурний виріз для розміщення в ньому ведучого виступу затвора і паз для проходження відбивного виступу ствольної коробки.

У передній частині затворної рами жорстко закріплений газовий поршень, що і визначає принцип дії автоматики – з довгим ходом поршня.

Затвор ковзного типу (рис. 4.13) призначений для досилання патрона в патронник, закриття каналу ствола, розбивання капсуля та вилучення з патронника гільзи (патрона).

Він складається з остова, ударника, викидача з пружиною і віссю та шпильки.

Рис. 4.13. Затвор:

а – загальний вигляд; б – ударник; в – викидач;

1 – головний виступ; 2 – отвір для осі викидача; 3 – виріз для викидача;

4 – виріз для дна гільзи; 5 – бойовий виступ; 6 – повздовжній паз для

дна гільзи; 7 – пружина викидача; 8 – вісь викидача; 9 – шпилька

 

Газова трубка зі ствольною накладкою (рис. 4.14) складається з газової трубки, передньої і задньої з’єднувальних муфт, ствольної накладки, металевого півкільця і пластинчастої пружини.

Рис. 4.14. Газова трубка зі ствольною накладкою:

1 – газова трубка; 2 – напрямні ребра для газового поршня; 3 – передня з’єднувальна муфта; 4 – ствольна накладка; 5 – задня з’єднувальна муфта; 6 – виступ

 

Газова трубка призначена для спрямування руху газового поршня.

Ствольна накладка охороняє руки автоматника від опіків при стрільбі.

Цівка (рис. 4.15) призначена для зручності дій та для захисту рук автоматника від опіків при стрільбі.

Магазин (рис. 4.16) від’ємний коробчатий призначений для розміщення патронів та подачі їх у ствольну коробку (виконує роль подавального механізму). Він складається з пластмасового корпусу, кришки, стопорної планки, пружини і подавача.

 
 


Рис. 4.15. Цівка: Рис. 4.16. Магазин:

1 – упор для пальців; 2 – металева 1 – корпус; 2 – кришка; 3 – стопорна планка;

прокладка; 3 – виріз; 4 – виступ 4 – пружина; 5 – подавач; 6 – опорний

виступ; 7 – зачіп

Багнет-ніж (рис. 4.17) приєднується до автомата для ураження супротивника у бою. Крім того, він використовується як ніж, пилка (для розпилювання металу) і ножиці (для різання дроту).

Багнет-ніж складається з леза і рукоятки.

Піхви(рис. 4.18) призначені для носіння багнета-ножа на поясному ремені. Крім того, вони використовуються разом з багнетом-ножем для різання дроту.

 

Рис. 4.17. Багнет-ніж:

1 – лезо; 2 – різальне ребро; 3 – отвір; 4 –пилка; 5 – зачіп; 6 – ремінь;

7 – кнопка; 8 – запобіжний виступ; 9 – повздовжній паз;

10 – гвинт наконечника; 11 – рукоятка; 12 – кільце

Рис. 4.18. Піхви:

1 – підвіска з петлею-застібкою та карабінчиком; 2 – пластмасовий корпус;

3 – виступ-вісь; 4 – упор; 5 – фіксатор пластинчастої пружини

Приладдя (див. рис. 4. 4)призначено для розбирання, збирання, чищен-ня, змащування автомата та прискореного спорядження магазина патронами.

Шомползастосовується для чищення і змащення каналу ствола, а також кана­лів і порожнин частин автомата.

Викрутка і виколотка використовуються при розбиранні і збиранні автомата. Виріз на кінці викрутки призначений для накручування і викручування мушки, а бічний виріз – для закріплення протирки на шомполі.

Протирказастосовується для чищення і змащування каналу ствола, каналів і порожнин ін­ших частин автомата.

Йоржик використовується для чищення каналу ствола розчином РЧС.

Пенал призначено для зберігання викрутки і виколотки (у зразках попередніх випусків - додатково протирки і йоржика). Він закривається кришкою. Пенал застосовується як рукоятка для викрутки і для повороту замикача газової трубки, а також як рукоятка для шомпола. Для цього він має крізні отвори, в які вставляється шомпол при чищенні автомата, овальні отвори для викрутки і прямокутний отвір для повороту замикача газової трубки при розбиранні і збиранні автомата.

Одногорлова маслянкапризначена для зберігання мастила, переноситься вона у кишені сумки для магазинів.

Обойма призначена для перенесення патронів і прискореного спорядження мага­зина патро­нами. В обоймі вміщується 15 патронів.

Перехідникпризначено для з’єднання обойми з магазином при спорядженні його патронами.


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. I. Вступна частина
  3. II Основна частина
  4. II Основна частина
  5. II Основна частина
  6. II частина
  7. II частина.
  8. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  9. II. Основна частина
  10. II. Основна частина
  11. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  12. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях




Переглядів: 2135

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розбирання та збирання автомата | Чищення, змащування та зберігання автомата

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.