Технологія з’єднання поліетиленових труб із сталевими
Втулки під фланці з поліетилену з'єднують між собою зварюванням встик нагрітим інструментом або за допомогою розтрубних втулок.
При зварюванні втулок під фланці з поліетиленовими трубами використовують зварювальні пристрої, оснащені пристроями для центровки та закріплення втулок.
Рекомендується зборку та зварювання втулок під фланці з трубами виконувати в умовах майстерень. При цьому втулку приварюють до патрубка довжиною 0,8-1,0 м (рис. 3).
Перед приварюванням готового вузла (втулка-патрубок) або окремої втулки під фланець до труби на замикаючій дільниці газопроводу, необхідно обов'язково попередньо натягти на трубу накидний фланець.
При складанні фланцевих з'єднань затяжку болтів виконують почергово, загвинчуючи протилежно розміщені гайки тарованим або динамометричним ключем із зусиллям регламентованим проектом.
Гайки болтів розміщують на одному боці фланцевого з'єднання. Нероз'ємні з'єднання поліетиленових труб зі сталевими здійснюють за допомогою перехідників «поліетилен – сталь», що виготовляються в заводських умовах або в умовах трубозаготівельних майстерень за технічною документацією, затвердженою в установленому порядку.
При вварюванні перехідників «поліетилен – сталь» в трубопровід спочатку виконують складання та зварювання труб із поліетилену, потім здійснюють складання і зварювання стику сталевих труб.
При підготовці сталевих труб газову різку і шліфовку кромки потрібно проводити на кінці сталевого трубопроводу, а не сталевого патрубка перехідника.
В процесі припасування та складання стика, виконання прихваток і наступної газової зварки - поліетиленовий патрубок повинен бути захищеним від бризг металу та шлаку.
При газовій зварці стика, зона розтрубного переходу "поліетилен - сталь" не повинна нагріватись більше 50°С, тому з'єднання «поліетилен – сталь» необхідно охолоджувати змоченою рядниною.