Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема 2.3. Порівняльна характеристика Полісько-Столичного, Придніпровсько-Донецького та Харківського рекреаційних регіонів України

Мета:сформувати у студентів знання про рекреаційний потенціал трьох регіонів України: Полісько-Столичний, Придніпровсько-Донецький та Харківський, продовжувати формувати вміння здійснювати порівняльний аналіз рекреаційних комплексів конкретних територій, виявляти і аналізувати проблеми і перспективи їх розвитку.

 

 


Полісько-Столичний рекреаційний регіон включає Волинську, Житомирську, Київську, Полтавську, Рівненську, Черкаську та Чернігівську області. Він є найбільшим за площею – 180,7 тис. км2, що складає 30 % території України і поділяється на три рекреаційні райони: Столичний, Північно-Західний та Центральний. Частка потенційно рекреаційнихтериторій у структурі земель по областям різна. Найвищою (понад 50 % території області) вона є у Рівненській області; високою - 30-50 % - у Київській, Житомирській, Чернігівській, Волинській областях; середньою – 20-30 % у Полтавській, Черкаській областях. Клімат для рекреаційних цілей - помірно-комфортний. За наявністю ресурсів переважають ресурсозбалансовані території (Черкаська, Полтавська, Чернігівська області). Є ресурсонадлишкові області – Київська, Волинська та ресурсодефіцитні – Житомирська, Рівненська. Переважають курортно-лікувальний та спортивно-оздоровчий види рекреації Режим рекреації – цілорічний, екологічний стан території – від екологічно кризового до екологічно катастрофічного.

Пересічна річна кількість оздоровлених в санаторно-курортних закладах району становить близько 400 тис. осіб (12 %), кількість закладів розміщення 360 (29 % від загальної кількості підприємств готельного господарства України). Кількість місць в лікувально-оздоровчих закладах неоднакова за областями. Так, м. Київ, Київська і Полтавська області належать до областей з середньою забезпеченістю (5-10 тис. одиниць); низьку забезпеченість (2-5 тис. одиниць) має Черкаська область, найнижчу (1-2 тис. одиниць) – Волинська, Рівненська, Житомирська, Чернігівська. Головні курорти: Світязь, Шацьк, Ворзель, Ірпінь, Миргород та ін.

Зважаючи на прирічкове розташування, подальшого розвитку набувають оздоровчі круїзи по Дніпру, яхтинг, водний рекреаційний туризм тощо. Інтенсивної реконструкції потребують заклади розміщення та берегові забудови.

Придніпровсько-Донецький рекреаційний регіонн включає Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Кіровоградську, Луганську області (площа району 136,9 тис. км2, або 22,6% від площі України), які об’єднані в два рекреаційні райони. Клімат для рекреаційних цілей, як і у попередньому регіоні, помірно-комфортний. Три області району належать до ресурсозбалансованих (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька), дві – ресурсодефіцитних (Луганська, Кіровоградська).

Частка потенційно рекреаційнихтериторій у структурі земель є низькою (менше 20 %) у межах всіх областей. Рекреаційний цикл характеризується як цілорічний, екологічний стан як кризовий (виключення становлять окремі території Кіровоградської області).

Середня річна кількість оздоровлених рекреантів у санаторно-курортних закладах району становить близько 700 тис. осіб (22,4 %); кількість закладів розміщення – 282 (22,5 % від загальної кількості підприємств готельного господарства України). Кількість місць в лікувально-оздоровчих закладах неоднакова за областями: високий рівень спостерігається у Донецькій області (10-25 тис. одиниць); до областей з середньою забезпеченістю (5-10 тис. одиниць) належать Дніпропетровська і Запорізька області; низьку забезпеченість (2-5 тис. одиниць) має Луганська область, найнижчу (1-2 тис. одиниць) – Кіровоградська область. Головні лікувально-оздоровчі курорти: Слов’янськ, Ялта, Мелекине, Широкіне, Урзуф (Донецька область), Бердянськ, Кирилівка (Запорізька область). Є окремі місця і зони відпочинку й в інших областях.

Зважаючи на приморське та прирічкове розташування, подальшого розвитку набувають круїзне освоєння Дніпровського “рекреаційного коридору”, яхтинг, реконструкція та інтенсифікація берегової забудови (особливо це стосується приморських курортів).

Харківський (Північно-Східний) рекреаційний регіон включає Харківську і Сумську області і є найменшим за розмірами і складається з однойменного району. Його площа становить - 55,2 тис. км2, або 9,1 % площі території України. Цей район перебуває у стадії рекреаційного формування. Клімат району помірно-комфортний. Обидві області є ресурсодефіцитними. Стан території характеризується як екологічно кризовий і передконфліктний. Частка рекреаційних земель від загальної площі областей становить до 30 % - у Сумській області, менше 20 % - у Харківській.

Чисельність оздоровлених в санаторно-курортних закладах району становить в середньому 90 тис. осіб (3 %) на рік, кількість закладів розміщення – 105, що складає 8,4 % від загальної кількості підприємств готельного господарства України) За кількістю місць низька Харківська область є низькою, а Сумська має найнижчі показники. Зважаючи на незначний рівень забезпечення району рекреаційними ресурсами, прогнозується помітна міграція рекреантів в інші більш привабливі райони. Для підвищення атракцій району планується інтенсифікація оздоровчої рекреації на берегах водосховищ Харківської області.

 
 


1. Порівняйте рекреаційні переваги та недоліки ведення рекреаційної діяльності у Полісько-Столичному, Придніпровсько-Донецькому та Харківському рекреаційних регіонах України. Зазначте чинники, які стимулюють і гальмують розвиток рекреаційного господарства в кожному з регіонів.

2. Проаналізуйте рекреаційний потенціал рекреаційних районів трьох регіонів, користуючись текстами лекцій, додатковими джерелами інформації і тематичними картами атласу України. Відмітьте рекреаційні ресурси у табл. 12 знаком +, якщо вони наявні, та знаком -, у разі їх відсутності. Поясніть, за рахунок яких ресурсів можливий подальший розвиток рекреаційних комплексів у цих районах.

Таблиця 12


Читайте також:

  1. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  2. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  3. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  4. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  5. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  6. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  7. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  8. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  9. VI. Накази Генерального прокурора України
  10. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  11. А/. Верховна Рада України.
  12. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.




Переглядів: 1750

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рекреаційна доступність Причорноморського і Карпатсько-Подільського регіонів для сімейних рекреантів | Рекреаційний потенціал районів Полісько-Столичного, Придніпровсько-Донецького та Харківського рекреаційних регіонів України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.