Мета роботи:оволодіти прийомами організації та надання першої медичної допомоги постраждалим при транспортних аваріях та катастрофах.
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
Основні поняття, терміни та визначення теми
Дорожньо-транспортна подія– це подія що виникла під час руху по дорозі транспортного засобу та при його участі при якій загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби споруди, вантажі або спричинена інша матеріальна шкода.
Транспортна травма – механічне пошкодження, що виникло внаслідок дії на людину рухомого транспорту або при падінні з нього.
Автомобільна травма – сукупність пошкоджень, які виникають у водія, пасажирів, пішоходів внаслідок автотранспортної пригоди.
Реанімація – оживлення, повернення до життя.
Реанімаційні заходи – це комплекс термінових заходів, які спрямовані на заміну і поновлення основних життєво важливих функцій організму – дихання, кровообігу, - з метою попередження загибелі головного мозку людини.
Іммобілізація (латин. immobilis – «нерухомий») – створення нерухомості
(спокою) при різних пошкодженнях або захворюваннях.
Транспортна іммобілізація – створення нерухомості на термін, необхідний длятранспортування (евакуації) потерпілого з місця отримання травми до лікувального закладу.
Отруєння– патологічний процес,що виникає внаслідок попадання із навколишнього середовища різних речовин у такій кількості,яка спричиняє порушення гомеостазу.