Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фермерське господарство: правова основа діяльності

Фермерське господарство (далі – ФГ) – це форма підприємницької діяльності громадян зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства.

Земельні ділянки надаються громадянам для ведення ФГ єдиним масивом із розташованими на них водними джерелами та лісовими угіддями, наближеними до існуючих шляхів, електро- і радіотелефонних мереж, газо- і водопостачальних систем та інших видів інженерної інфраструктури.

На основі аналізу правового статусу фермерського господарства можна виокремити такі притаманні йому ознаки: ФГ складається з трьох компонентів – майнового комплексу, земельної ділянки та громадян, які об’єдналися для здійснення товарного сільськогосподарського виробництва; є юридичною особою з наявністю всіх притаманних юридичній особі ознак; є суб’єктом підприємницької діяльності у сфері товарного сільськогосподарського вироб­ництва, тобто діє на аграрному ринку з метою отримання прибутку.

ФГ може бути створене одним або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї (подружжя, їхні батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі), які об’єдналися для спільного ведення ФГ, визнають і дотримуються положень Статуту ФГ. Склад членів фермер­ського господарства не має кількісних обмежень. Нові родичі можуть вступати до цього господарства за згодою всіх його членів. Членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

ФГ має своє найменування, печатку та штамп і діє на основі Статуту, в якому зазначаються найменування господарства, його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші положення, що не суперечать чинному законодавству.

Головою ФГ є його засновник або інша визначена в Статуті особа. Голова ФГ репрезентує його у відносинах з органами державної влади, підприєм­ствами, установами, організаціями та окремими громадянами чи їх об’єднаннями, а також укладає від імені господарства угоди та вчиняє інші юридично значущі дії. Він може письмово доручати виконання своїх обов’язків одному з членів господарства або особі, яка працює за контрактом.

Виробничо-економічні відносини ФГ з підприємствами і організаціями всіх форм власності, господарськими товариствами та фізичними особами будуються на основі договорів.

Держава гарантує додержання і захист майнових та інших прав і законних інтересів ФГ, забезпечує пільгові умови для кредитування, оподаткування, страхування, матеріально-технічного забезпечення останнього в період його становлення. Втручання в господарську або іншу діяльність ФГ з боку державних або інших органів, а також посадових осіб не допускається. Збитки, завдані господарству неправомірним втручанням в його діяльність, підлягають відшкодування за рахунок винних. Спори про відшкодування збитків вирішу­ються судами загальної компетенції, господарськими та третейськими судами.

Рішення про припинення діяльності фермерського господарства приймається: власником у разі реорганізації або ліквідації фермерського господарства; якщо не лишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства, виконавчим комітетом міської, районної у місті ради або районною, районними міст Києва і Севастополя державними адміністраціями за місцем проживання особи або місцезнаходженням земельної ділянки; у разі банкрутства фермерського господарства господарським судом.

Спори про припинення діяльності фермерського господарства та розподілу його майна вирішуються судом.


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності
  2. II. Мотивація навчальної діяльності
  3. II. Мотивація навчальної діяльності
  4. II. Мотивація навчальної діяльності
  5. II. Мотивація навчальної діяльності
  6. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  7. III. Мотивація навчальної діяльності
  8. III. Мотивація навчальної діяльності
  9. IV. Загальна оцінка діяльності вчителя
  10. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  11. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  12. Nom. sing. Gen. sing. Основа




Переглядів: 563

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Державна реєстрація суб’єкта господарювання | Господарський договір: поняття, порядок укладення, значення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.