МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Властивості и характеристики найпростішого потоку.До виконання лабораторних робіт з курсу «теорія телетрафіку» для студентів спеціальності 6.092401 «Телекомунікаційні мережі та системи»
Розглянуто на засіданні кафедри АТ протокол № 10 від 25.10. 2006 р. Затверджено на засіданні навчально-видавничої ради ДонНТУ протокол №4 від 06.12.06 р.
- 2006 - Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Теорія телетрафіку» для студентів спеціальності 6.092401 «Телекомунікаційні мережі та системи». Укл.: Воропаєва В. Я., Червинський В. В., Верховський Я. М. - Донецьк: ДонНТУ, 2006. – 46 с.
Методичні вказівки містять короткі теоретичні відомості та рекомендації до виконання лабораторних робіт по моделюванню найпростішого потоку, систем масового обслуговування з втратами та очікуванням з ціллю практичного вивчення їх властивостей.
Укладачі: Воропаєва В. Я., Червинський В. В., Верховський Я.М. Рецензент: Світлична В. А. Відповідальний за випуск: Воропаєва В. Я.
ЛАБОРАТОРНА РоБОТА №1 Моделювання найпростішого ПОТОКУ Мета: Вивчити властивості і характеристики найпростішого потоку. Порівняти теоретичні і модельні значення отриманих характеристик. Теоретичні відомості Властивості и характеристики найпростішого потоку. Найпростіший потік має наступні властивості: стаціонарність, відсутність післядії та ординарність. Стаціонарність означає, що з плином часу імовірнісні характеристики потоку не змінюються. Стаціонарність потоку рівносильна постійній щільності імовірності надходження викликів в будь-який момент часу, інакше кажучи, для стаціонарного потоку імовірність надходження i викликівза проміжок довжиною залежить тільки від величини проміжку і не залежить від його розташування на вісі часу (1.1). (1.1) Післядія означає залежність імовірнісні характеристики потоку від попередніх подій. Тобто, імовірність надходження i викликів за проміжок [t1, t2] залежить від числа, часу надходження і тривалості обслуговування викликів до моменту t1. Для випадкового потоку без післядії умовна імовірність надходження i викликів за проміжок [t1, t2], обчислена при будь-яких припущеннях про хід процесу обслуговування викликів до моменту t1, дорівнює безумовній (1.2). (1.2) Ординарність означає практичну неможливість групового надходження викликів: імовірність надходження двох або більше викликів за будь-який нескінченно малий проміжок часу Δt є величиною нескінченно малою більш високого порядку, ніж, Δt: (1.3) До основних характеристик випадкового потоку відносять провідну функцію, параметр та інтенсивність. Провідна функція випадкового потоку є математичне очікування числа викликів у проміжку часу [0, t). Параметр потоку λ(t) в момент часу t є щільність імовірності викличного моменту: (1.4) Таким чином, імовірність надходження хоча б одного виклику в проміжку часу з точністю до нескінченно малої пропорційна проміжку часу та параметру потоку l(t): (1.5) Для стаціонарних потоків імовірність надходження викликів не залежить від часу, тобто, , тому параметр стаціонарного потоку постійний. Відповідно одержуємо (1.6) Інтенсивність стаціонарного потоку μ є математичне очікування числа викликів за одиницю часу, тобто це величина, зворотно-пропорційна середньому часу між викликами. Для нестаціонарних потоків використовується поняття середньої та миттєвої інтенсивності. Середня інтенсивність потоку в проміжку часу [t1, t2] є математичне чекання числа викликів у цьому проміжку часу за одиницю часу. Середню інтенсивність потоку можна виразити через провідну функцію: . (1.7) Миттєва інтенсивність потоку m(t) в момент часу t є похідною провідної функції потоку по t: (1.8) Якщо миттєва інтенсивність характеризує потік викликів, то параметр - потік викличних моментів. Тому завжди , а рівність має місце тільки для ординарних потоків, коли в кожний викличний момент надходить тільки один виклик. Читайте також:
|
||||||||
|