Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Державний нагляд і громадський контроль за охороною праці

В Україні відповідно до вимог законодавства функціонує система контролю за дотриманням норм, правил, інструкцій та інших нормативно-правових актів з охорони праці. Зазначена система сфокусована в трьох основних компонентах: державний нагляд і відомчий та громадський контроль.

Державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства і станом охорони праці здійснюється спеціально уповноваженими державними органами та інспекціями, незалежними у своїй діяльності від адміністрації підконтрольних установ і організацій та їх вищестоящих керівних організацій. Органом, на який покладено обов’язки загального і спеціального нагляду за станом охорони праці на час написання даного посібника Указом Президента України затверджена Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України та її органи на місцях. До органів на місцях відносяться територіальні управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України і державні інспекції, які функціонують у їх структурі.

Інспектори служби у будь-який час по пред’явленню службових посвідчень і направлення відповідного органу мають право:

· здійснювати контрольні функції в питаннях охорони праці на підконтрольних підприємствах і їх відокремлених об’єктах, в тому числі в геологічних експедиціях і партіях;

· призупиняти роботи у випадках порушень правил безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту, що можуть призвести до негативних наслідків: травм, отруєнь, пожеж тощо;

· давати керівництву підприємств пропозиції по відстороненню від роботи працівників, які порушують норми і правила безпеки або не мають достатніх відповідних знань з охорони праці;

· вносити пропозиції щодо покращення стану охорони праці на підприємствах;

· передавати матеріали перевірок в органи прокуратури для притягнення до судової відповідальності посадових осіб, що допускають грубі порушення законодавства України у сфері охорони праці.

Крім того державний нагляд за дотриманням законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері безпеки праці і життя здійснюють: Міністерство праці і соціальної політики України, Державна санітарна служба Міністерства охорони здоров’я України, Державний департамент пожежної безпеки Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, Держатомінспекція Міністерства екології і природних ресурсів України, департамент Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України. Зазначені державні органи не тільки здійснюють контроль, але забезпечують дотримання законодавства, норм, правил та інструкцій відповідно до напрямів, визначених Положеннями про кожний із названих органів.

Вищий нагляд за дотриманням законодавства і нормативно-правових актів у сфері безпеки праці і життєдіяльності громадян здійснює Генеральна прокуратура України і її органи в територіально-адміністративних одиницях України.

Відомчий контроль за охороною праці здійснюють відповідні служби з охорони праці, та інспекції у межах відповідно підпорядкованих їм підприємств, установ і організацій. Контроль полягає в систематичних перевірках дотримання нормативно-правових актів з охорони праці на підприємствах, в установах і організаціях, які перебувають в управлінні зазначених органів.

В геологорозвідувальній галузі відомчий контроль покладений на керівників геологічних підприємств, головних інженерів та їх заступників з питань охорони праці, працівників відділів охорони праці. В структурних підрозділах (експедиціях, партіях, загонах, дільницях, цехах) контроль здійснюють відповідні керівники. Персональну відповідальність за стан роботи з охорони праці в геологорозвідувальній галузі несе голова Державної геологічної служби.

Громадський контроль за станом охорони праці на підприємствах покладений на профспілкові організації, комісії з охорони праці та громадських інспекторів з охорони праці, які діють відповідно до чинного законодавства.


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I. Контроль исходного уровня знаний, используя тестовые задания исходного уровня знаний.
  3. I. Контроль исходного уровня знаний, используя тестовые задания.
  4. I. Контроль і закріплення знань учнів
  5. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  9. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  10. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  11. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  12. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи




Переглядів: 558

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система навчання підвищення рівня знань працівників з охорони праці | Відповідальність посадових осіб і працівників за порушення законодавства про охорону праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.