Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система навчання підвищення рівня знань працівників з охорони праці

Вивчення основ охорони праці, підвищення рівня знань не тільки працівників підприємств, установ і організацій, а й усього населення України - є безумовною життєвою вимогою сьогодення. Питання навчання і атестації працівників вирішуються на підприємствах в залежності від рівня безпеки виробничих процесів у відповідності до порядку визначеному у Типовому положенні, яке затверджується Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

Молодь, яка навчається, проходить відповідну підготовку згідно навчальних планів і програм у навчальних і навчально-виховних закладах. Заклади освіти формують знання і навички з безпеки праці, відповідальне ставлення до охорони свого здоров’я і життя на виробництві та в побутових умовах.

Дещо складніше дане питання вирішується з незайнятим населенням.

Безпека населення перебуває в полі зору структур державних і місцевих органів з надзвичайних ситуацій, включаючи підрозділи пожежної безпеки, цивільної оборони, а також структури ДАІ, санепідстанцій. Навчання відбувається, в основному, у формі агітаційно-роз’яснювальної роботи через засоби масової інформації: телебачення, газети, радіо, а також профілактичних заходів, які здійснюють дільничні міліціонерів, працівники санітарно-епідемічної служби, пожежної служби, газового господарства та електричних мереж.

Навчання, перевірка знань та проведення відповідних інструктажів з питань охорони праці здійснюються в обв’язковому порядку для всіх працівників при прийомі на роботу, в процесі роботи через певний період часу, при переведенні працівників на інші ділянки роботи у межах одного підприємства або при отриманні і використанні підприємствами нових засобів виробництва. Навчанням передбачено також практичні вправи з надання потерпілим першої допомоги при нещасних випадках, вивчення правил поведінки на випадок аварій чи стихійного лиха.

Основною форою навчання з охорони праці є інструктаж і наступна атестація у формі заліку чи іспиту з особистим підписом у відповідній книзі. Книга повинна бути пронумерованою і прошнурованою.

Інструктажі з охорони праці класифікуються в залежності від того, коли вони проводяться і яка мета ставиться: вступний, первинний, повторний (плановий), позаплановий та цільовий.

Вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться індивідуально з усіма особами, які зараховуються на будь-яку постійну чи тимчасову роботу на підприємстві. Такий інструктаж проводиться в обов’язковому порядку для студентів, які прибули на підприємство на навчальну чи виробничу практику незалежно від того, зараховуються вони на робочі місця чи ні.

Вступний інструктаж студентів у навчальному закладі проводиться окремо для кожної навчальної групи в обов’язковому порядку перед початком виконання лабораторної роботи, початком навчальної практики (по кожній практиці окремо) практичних занять в навчальних майстернях.

Первинний інструктаж проводиться безпосередньо на робочому місці до початку роботи з новоприйнятими працівниками, з працівниками, переведеними з інших цехів, при виконанні нової роботи із використанням нової техніки, відрядженими на підприємство тимчасово задіяними працівниками, студентами, які прибули для проходження навчальних чи виробничих практик.

Первинний інструктаж проводиться індивідуально чи з групою працівників одного фаху для конкретних видів робіт. Після первинного інструктажу в залежності від безпечності виконання робіт для працівників проводиться стажування протягом 2 – 15 змін під керівництвом найдосвідченіших працівників.

Повторний інструктаж (плановий) проводиться на робочому місці з працівниками, які задіяні на виконанні робіт з підвищеною небезпекою один раз на квартал, в інших випадках – один раз на півріччя. Повторний інструктаж проводиться за програмою первинного інструктажу індивідуально чи з групою працівників.

Позаплановий інструктаж проводиться з працівниками у тих випадках, коли вводяться нові правила безпеки або зміни до них. Також це повинно бути при зміні технології виконання робіт, зміні устаткування, при порушенні працівником правил безпеки, на вимогу інспекторів державного нагляду за охороною праці при виявлених низьких знаннях працівників, після нещасних випадків чи аварій, при перерві в роботі понад 30 днів для працівників, задіяних на роботах з підвищеною небезпекою і для решти працівників при перерві в роботі понад 60 днів. Позаплановий інструктаж може бути індивідуальним чи з групою працівників.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками перед виконанням разових робіт, що не пов’язано з виконанням основної роботи за їх функціональними обв’язками. В обов’язковому порядку цільовий інструктаж проводиться перед допуском до виконання аварійно-відновлювальних робіт і робіт, які потребують видачі спеціального наряду-допуску.

Вступний інструктаж проводить спеціаліст з охорони праці. Решту інструктажів проводить безпосередній керівник робіт за допомоги служби з охорони праці на підприємстві. Після інструктажу працівник проходить іспит у формі опитування.

Проведення кожного інструктажу фіксується відміткою теми інструктажу у спеціальному журналі і підтверджується підписами тих осіб, які його проходили і тих посадових осіб, що його проводили.

Власник підприємства або керівна особа ним уповноважена зобов’язана надати працівникові відповідні інструкцію з правил безпеки за відповідною професією або розмістити на видному місці.

В окремих випадках особи, які приступають до роботи в умовах підвищеної небезпеки, в тому числі на геологорозвідувальних роботах, окрім інструктажів перед початком роботи повинні проходити спеціальне навчання з охорони праці за програмами, розробленими з урахуванням конкретних умов виробництва. До проведення занять залучаються відповідні фахівці або спеціалізовані фірми чи навчальні центри. У складі комісії з перевірки знань з охорони праці повинно бути не менше ніж три посадові особи, які в установленому порядку самі пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Посадові особи на початку виконання своїх службових обов’язків, а також періодично раз на три роки, проходять навчання з питань охорони праці, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій на виробництві.

Програма навчання і перевірка знань посадових осіб регламентується нормативними актами Держгірпромнагляду України. Посадові особи і спеціалісти в беззаперечному порядку повинні мати ті знання, які потрібні їм при виконанні функціональних обов’язків, а також володіти загальними питаннями охорони праці.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. BANKING SYSTEM. Банковская система
  3. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  4. I. Актуалізація знань учнів
  5. I. Контроль і закріплення знань учнів
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  9. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  10. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  11. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  12. I. Контроль, корекція та закріплення знань.




Переглядів: 549

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація і управляння охороною праці на підприємстві | Державний нагляд і громадський контроль за охороною праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.