Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація і управляння охороною праці на підприємстві

Відповідно до розглянутого у попередніх темах законодавства на кожному підприємстві потрібно забезпечити належні умови праці. Для вирішення питань управління і організації охорони праці власники підприємства або уповноважені ним особи створюють відповідні служби та призначають відповідальних посадових осіб.

Структури служби охорони праці на підприємствах створюються у кількостях штатних одиниць в залежності від видів діяльності підприємств, ступеня небезпеки виробничих процесів, рівня їх шкідливості для працівників і навколишнього середовища та кількості працюючих.

Як правило, на підприємствах виробничої сфери повинна створюватися окрема служба з охорони праці при кількості працюючих не менше 50 осіб. При меншій кількості працівників підприємства відповідні функції в порядку сумісництва чи суміщення може виконувати найбільш підготовлений у питаннях охорони праці працівник. Для виконання функцій служби охорони праці на підприємствах з кількістю працюючих менше 20 осіб можуть залучатися на договірних засадах спеціалісти, які мають відповідну підготовку, з інших підприємств. Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю або уповноваженому ним керівнику.

За рішенням зборів трудового колективу (як правило, при укладенні колективного трудового договору) на підприємствах може створюватися комісія з питань охорони праці.

Профспілкові організації підприємства можуть призначати (обирати) громадських інспекторів з охорони праці.

На виробничих підприємствах з кількістю працюючих більше 250 осіб в структурі управління охорони праці повинні функціонувати спеціалізовані кабінети охорони праці.

Служба охорони праці підприємства функціонально виконує такі завдання:

· контроль дотримання законодавства про охорону праці на підприємстві;

· розробка цілісної ефективної системи управління охорони праці;

· оперативно-методичне керівництво роботою з охорони праці;

· розробка і впровадження комплексних заходів щодо встановлених нормативів безпечних умов праці;

· проведення відповідних інструктажів і навчання з питань охорони праці;

· забезпечення всіх працюючих правилами, інструкціями, іншими документами з питань безпечного ведення робіт і засобами індивідуального захисту, спецхарчуванням;

· контроль своєчасного проходження медичних оглядів і щеплень працівниками підприємств;

· участь в паспортизації цехів, дільниць, атестації робочих місць і визначає їх відповідність вимогам правил безпеки, виробничої санітарії та гігієни праці;

· розслідування всіх випадків виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій, пожеж, нещасних випадків з трагічним кінцем;

· облік та аналіз всіх випадків порушень правил безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці;

· спільно з бухгалтерією підприємства визначає розмір збитків від них;

· виконання приписів органів державного нагляду за охороною праці;

· підготовка звітних даних з охорони праці і подання їх керівництву підприємства, до регіональних та центральних органів управління і нагляду за охороною праці;

· вивчення та пропаганда кращого досвіду в дотриманні правил, інструкцій і досягнень кращих результатів з охорони праці.

На фінансування заходів з охорони праці повинен виділятися певний відсоток коштів з доходу підприємства.

Працівники служби охорони праці мають право перевіряти будь-яке робоче місце, одержувати пояснення від посадових осіб з питань безпеки праці, відстороняти від роботи працівників, які не пройшли медогляд, обов’язковий інструктаж, навчання, не здали відповідний іспит чи допустили інше порушення законодавства про охорону праці, робити подання керівнику підприємства щодо притягнення порушників до відповідальності і усунення порушень.

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець або уповноважений ним керівник.

Комісія з питань охорони праці є постійно діючим дорадчим органом.

Комісія складається з представників роботодавця та професійних спілок, а також з уповноважених (обраних) найманими працівниками підприємства осіб, спеціалістів з безпеки і гігієни праці, інших осіб відповідно до типового положення, затвердженого Держгірпромнаглядом України. Основним її завданням є співробітництво трудового колективу з керівництвом підприємства в питаннях управління охороною праці, узгоджене вирішення питань і розробка рекомендацій у сфері охорони праці.

Окрім соціальних гарантій з охорони праці, передбачених законодавством, можуть бути додаткові зобов’язання власника і адміністрації підприємства, які повинні бути відображені у колективному договорі.

Охорона праці на підприємстві передбачає комплекс заходів, які б унеможливили нещасні випадки, аварії чи професійні захворювання. Для цього впроваджуються прогресивні технології, засоби автоматизації виробничих процесів, забезпечується досягнення нормативів з охорони праці, проводиться атестація робочих місць, затверджуються і безумовно виконуються відповідні положення, інструкції, інші акти про охорону праці, пропагуються безпечні прийоми виконання роботи. Але найголовнішим в організації охорони праці на підприємстві є здійснення постійного контролю за дотриманням працівниками технологічних процесів і використанням засобів індивідуального та колективного захисту.

У разі відсутності нормативних документів, інструкцій з дотримання правил безпеки при виконанні певних робіт (наприклад, проведення нових видів робіт, використання нових технічних засобів виробництва), власник або уповноважений орган управління зобов’язаний розробити і затвердити тимчасові правила (інструкції), узгодивши їх з місцевими органи державного нагляду за охороною праці.

Служба охорони праці підприємства повинна контролювати дотримання тимчасових інструкцій працівниками підприємства як нормативними документами з охорони праці.

 


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Організація і проведення спортивних походів
  6. II. Організація перевезень
  7. II. Організація перевезень
  8. L. Ефективність праці: теоретичні аспекти
  9. TEMA 13. МОТИВАЦІЯ РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
  10. VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.
  11. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  12. Автоматизація обліку праці та її оплати засобами універсального програмного продукту




Переглядів: 512

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Державна політика і державне управління охороною праці | Система навчання підвищення рівня знань працівників з охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.