Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Санітарно-гігієнічні умови на об’єктах польових геологорозвідувальних робіт

Польові геологорозвідувальні роботи проводяться в різних умовах. Значний їх обсяг виконується на відкритому повітрі. Правила безпеки при проведенні окремих видів робіт викладені у відповідних темах курсу. При виконанні робіт на відкритому повітрі значну роль для безпеки робіт відіграють не тільки пора року, кліматичні умови, але й види та методи досліджень (що визначає ступінь небезпеки робіт). На геологорозвідувальних роботах дуже важливо правильно застосовувати засоби індивідуального захисту.

До найбільш небезпечних, з точки зору охорони праці, відносяться підземні і наземні гірничопрохідницькі та бурові роботи, а також пошуково-розвідувальні роботи радіоактивних родовищ корисних копалин.

Гірничорозвідувальні роботи проводяться, в основному, при розвідуванні рудних корисних копалин. До організації таких робіт, особливо підземних, пред’являються особливі санітарно-гігієнічні вимоги. В підземних гірничих виробітках змінюється склад внутрішнього повітряного середовища: зменшується вміст кисню, збільшується кількість вуглекислого газу (СО2), азоту (N2), з’являються цілий ряд газів, яких немає в атмосферному повітрі, метан, окис вуглецю. Змінюється вологість повітря, підвищується вміст пилу тощо.

Роботи в підземних гірничих виробітках можна проводити в тому разі, якщо концентрація отруйних і вибухових газів не перевищує допустиму правилами безпеки норму. Так, у повітряному середовищі гірничих виробіток концентрація окису вуглецю не повинно бути більше 0,0016%, окислів азоту – не більше 0,00025%, сірчаного газу - менше 0,00035%, сірководню – 0,00066% і т.п.

Вибухові гази, як правило, наявні у гірничих виробітках при пошуково-розвідувальних роботах на вугільні корисні копалини.

В процесі проходки таких підземних гірничих виробіток з вугілля і оточуючих його порід виділяється шахтний газ – метан, який несе небезпеку для прохідників. Метано-повітряна суміш може вибухнути, якщо концентрація метану складає від 5 до 15%. Традиційно, для видалення шахтного метану із атмосфери діючих гірничих виробіток, їх вентилюють великими об’ємами чистого повітря, що дозволяє підтримувати безпечну концентрацію метану (до 2% в підземній гірничій ви робітці і до 0,75% у її стволі.

Окрім цього, застосовуються методи дегазації до початку власне гірничих робіт шляхом буріння вертикальних свердловин з поверхні, а також горизонтальних і похилих свердловин в гірничих виробітках.

Через вертикальні свердловини з поверхні вивільнюється практично чистий метан (СН4>90%), оскільки у вугільному пласті він знаходиться під високим тиском.

Для контролю за якістю газів у гірничорозвідувальних виробітках проводиться вимірювання їх концентрації у повітряному середовищі спеціальними приладами – газоаналізаторами. Вимірювання проводяться двома способами: в умовах лабораторії та безпосередньо на робочих місцях. При концентраціях вище допустимих норм, потрібно припинити роботи, вивести людей із забрудненої зони і провести вентиляцію.

При проведенні прохідницьких робіт на великих глибинах, внаслідок теплообміну повітряного середовища гірничої виробітки з гірськими породами, температура яких з поглибленням зростає, відбувається розігрів повітря. При температурах вище 30 градусів за Цельсієм працювати важче. Для підтримання нормального температурного режиму в підземних гірничих виробітках проводиться охолодження повітря методом вентиляції. При цьому відбувається не тільки підтримання належної температури, але й покращення складу газоповітряної суміші. При провітрюванні чисте повітря з поверхні землі подається в мережу підземних гірничорозвідувальних виробіток, а розігріта газоповітряна суміш із глибини спрямовується в атмосферу.

Буріння свердловин на сучасному етапі розвитку геологорозвідувальних робіт є одним із найважливішим видом і використовується на всіх стадіях геологічних досліджень. З точки зору виробничої санітарії і гігієни праці найбільша увага приділяється приміщенням бурових установок. Вони повинні відповідати вимогам не тільки виробничої, але й санітарної безпеки. В холодну пору року в приміщеннях бурових установок повинна підтримуватися температура не нижче 15 – 18 градусів. Для цього в будівлях облаштовуються опалювальні системи, пожежобезпечні та такі, що виключають отримання опіків і забруднення атмосферного повітря. Бурові будівлі повинні мати два виходи і вікна, які забезпечують природне освітлення в денний час. Не можна забувати і про вимоги виробничої естетики. На буровій повинні бути в наявності миючі засоби, інші засоби особистої гігієни працівників, належним чином обладнані умивальники і туалети (хоч і тимчасові) із необхідними засобами дезінфекції.

Такі ж вимоги стосуються ремонтно-механічних майстерень (РММ), в тому числі і пересувних, де проводиться ремонт обладнання та устаткування, а в окремих випадках і виготовлення несерійних деталей, інструменту чи реманенту.

Виробничі приміщення для обробки проб доцільно розділяти на окремі ізольовані кімнати, а дробильне обладнання виноситься в окреме приміщення зі звукоізолюючими стінами. В обов’язковому порядку всі без винятку приміщення повинні бути обладнаними вентиляційними витяжками. Долівки в таких приміщеннях покриваються водонепроникною плиткою для постійного вологого прибирання пилу і окрошки порід та мінералів, що обробляються і забезпечення стікання води. В таких приміщеннях підлогу потрібно мити щоденно, стіни, стелю, вікна, освітлювальні прилади – по мірі необхідності, орієнтовно – один раз на тиждень.

Окремі вимоги пред’являються до приміщень хіміко-аналітичних лабораторій. Вентиляційна система завжди повинна бути справною. У зв’язку з можливістю виділення шкідливих випаровувань в неробочий час перед початком робіт приміщення повинні ретельно провітрюватися. Освітлення і температура, вологість і санітарна чистота лабраторій повинні відповідати санітарним нормам.

 


Читайте також:

  1. II. Умови вибору професії.
  2. III. Основні обов'язки робітників та службовців
  3. IV. ВИБІР КОНТРОЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ТА ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
  4. IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
  5. VII. ОРІЄНТОВНА ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ
  6. VІ УМОВИ ЗАДАЧ
  7. А а) робітники
  8. А) Графік руху робітників.
  9. А) Заробітна плата її форми та системи.
  10. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  11. А.2.3. Розрахунок загальної трудомісткості робіт по ТО і ПР автомобілів
  12. А.2.4.. Розподіл трудомісткості ТО і ПР по видах робіт СТОА




Переглядів: 537

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до температури і вологості повітряного середовища | Захист від шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.