Тема 6. Безпека проживання і побутові умови на польовій базі
При наявності населених пунктів в районі робіт можна використовувати місцеву житлову інфраструктуру, або облаштовувати тимчасову базу чи табір, місце розташування якої потрібно погодити з органами місцевої влади.
Забороняється облаштовувати табір біля підніжжя крутоярів, в ущелинах і сухих руслах, острівцях, річкових косах, інших низинах, які можуть затоплюватися, в місцях біля обривів і можливих обвалів, на морських узбережжях в зонах припливу і відпливу та інших небезпечних місцях. В даному випадку потрібна реальна оцінка ситуації місцевості.
Майданчики для палаток потрібно розчистити і розрівняти. Палатки надійно закріплюються і обкопуються канавками для стікання дощової води. Відстань між палатками повинна бути не меншою 3 метрів, а при встановленні опалювальних приладів у холодну пору року – не менше 10 метрів. Вхід до палатки повинен бути зорієнтованим з підвітряного боку з урахуванням переважаючого напрямку вітрів у місцевості району бази (табору).
Забороняється очищення території методом випалювання сухої трави і бур’янів, встановлювати намети на рівній місцевості чи пагорбах, а також під одинокими деревами для уникнення можливого ураження електроблискавкою під час грози. Бажано обладнати табір громовідводами.
Якщо табір знаходиться в районах розповсюдження кліщів, отруйних комах, ядовитих плазунів перед тим як розміститися в палатці потрібно її уважно оглянути, а перед сном ще додатково оглянути спальне місце.
Своєчасне неприбуття або відсутність працівника чи групи працівників у таборі з невідомих причин розглядається як надзвичайна пригода. Потрібно вживати заходи для пошуків відсутніх. Такі заходи потрібно виконувати зважено і без паніки. У випадку порушення елементарної дисципліни до порушників застосовуються відповідні заходи впливу, аж до звільнення з роботи.