Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Файл регістрів загального призначення

Всі команди, що оперують регістрами, прямо адресуються до кожного з регістрів за один машинний цикл. Єдине виключення - п'ять команд, що оперують з константами: SBCI, SUBI, CPI, ANDI, ORI, а також команда LDI, що завантажує регістр константою. Ці команди працюють тільки з другою половиною регістрового файлу - R16..R31. Команди SBC, SUB, CP, AND і OR, так як і всі інші, можуть працювати з усім регістровим файлом.

Кожному регістру присвоєна адреса в просторі даних, вони відображаються на перші 32 елементи ОЗП (SRAM). Хоча регістровий файл фізично розміщений поза ОЗП, подібна організація пам'яті дає гнучкий доступ до регістрів. Регістри X, Y і Z можуть використовуватися для індексації будь-якого регістра.

Крім звичайних функцій, регістри R26..R31 мають додаткові функції, їх можна використовувати як адресні покажчики в області пам'яті даних. Ці регістри позначаються як X,Y,Z, їхнє розташування в ОЗП показано на рис.4.2.

 

 
Регістр X
  Регістр Y R27($1B)   R26($1A)  
  R29($1D) R28($1C)
 
 
Регістр Z
  R31($1F) R30($1E)

 

Рис.4.2 - Регістри X, Y і Z

 

При різних режимах адресації ці регістри можна використовувати як фіксовану адресу, для адресації з автоінкрементном або з автодекрементом.

Арифметико-логічний пристрій - АЛП

АЛП| процесора безпосередньо підключено до 32 регістрів|реєстрів| загального|спільного| призначення. За один машинний цикл АЛП| проводить|виробляє,справляє| операції між регістрами|реєстрами| регістрового файлу. Команди АЛП| розділені на три основні категорії – арифметичні, логічні й бітові. Деякі мікроконтролери сімейства AVR мають апаратний помножувач в арифметичній частині|частці| АЛП|.

Завантажувана пам'ять програм

AT90S8535 містить 8 кб завантажуваної FLASH-пам’яті для зберігання програм. Оскільки всі команди займають одне 16-розрядне слово, FLASH-пам'ять організована як 4K 16-розрядних слів. FLASH-пам’ять витримує не менше 1000 циклів перезапису.

Програмний лічильник має ширину 2 байти і адресується до 4096 слів програмної FLASH-пам’яті. Таблиці констант можуть розташовуватися в діапазоні адрес 0-8K. (див. опис команди LPM).

EEPROM пам'ять даних

AT90S8535 містить 512 байт електрично енергонезалежної пам'яті, що може бута стерта (EEPROM). EEPROM організована як окрема область даних, кожний байт якої може бути прочитаний і перезаписаний. EEPROM витримує не менше 100000 циклів запису/стирання. Доступ до енергонезалежної пам'яті даних розглянуто далі й задається регістром адреси, регістром даних і керуючим регістром. Нижче розглянуто і програмування пам'яті даних через SPI інтерфейс.

 

 


Читайте також:

 1. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
 2. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
 3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
 4. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
 5. Автоматизоване робоче місце (АРМ) бухгалтера: призначення, функції та його рівні
 6. Автомобільні дороги загального користування
 7. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
 8. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
 9. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
 10. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 11. Багато джерел і водоймищ мають лікувальне призначення.
 12. Бізнес-планування, його суть та призначення
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Огляд архітектури AT90S8535 | Статичний ОЗП даних

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.