Для проведення сільськогосподарських робіт застосовують багато МТА різних типів і видів. До них ставлять певні вимоги (агротехнологічні, технічні, економічні, щодо зручності обслуговування, охорони праці), яких слід дотримуватись при комплектуванні МТА.
¾ Агротехнічні вимоги ставляться до робочої машини і трактора. При підборі робочої машини слід враховувати якісні показники і агронормативи (глибина оранки, норма висіву тощо), яким має задовольняти виконана операція, технологічні допуски, допустимі втрати врожаю, пошкодження рослин та інше. До трактора ставлять такі вимоги: прохідність в горизонтальній площині за значенням колії і шириною рушія, прохідність у вертикальній площині за польовим зазором і наявністю обтічників, прохідність за станом ґрунту -недопустиме утворення глибокої колії, значних деформацій,
¾ Технічні вимоги включають: допустимі швидкісні режими як руху, так і робочих органів (частота обертання молотильного барабану) машин, кінематичні показники агрегатів, експлуатаційна надійність трактора, машини і агрегату в цілому. Машини, з яких складається агрегат повинні бути взаємопов'язані по енергетичним показникам,
¾ До економічних факторів насамперед належить якомога менша собівартість виконаної агрегатом роботи при найменших затратах праці. Вихідними даними для визначення собівартості є: продуктивність агрегату, витрати на ТО тощо.
¾ Вимоги до зручності обслуговування агрегату визначаються кількома показниками:
a) Зручність керування агрегатом (оглядовість, контроль за робочими органами).
b) Зручність технічного обслуговування. Вона визначається затратами часу на проведення операцій і залежить від стабільності, регулювань, заправних місткостей, періодичності і кількості місць змащування та ін.
c) Зручність технологічного обслуговування; вона характеризується затратами часу на технологічні зупинки, кількістю персоналу, трудомісткістю робіт. Вимоги охорони праці.