Переведення сільського господарства на промислову основу вимагає значної інтенсифікації всіх ланок виробництва, в тому числі с/г транспорту. У загальному комплексі сільського господарства робіт транспортні та навантажувально – розвантажувальні належать до найбільш трудомістких і енергоємних процесів, транспортні витрати у собівартості сільського господарства продукції становлять 15 – 40% близько 35% всього фонду заробітної плати витрачається на оплату працівників, зайнятих на транспортних і навантажувально – розвантажувальних роботах.
Транспортним процесом називається такий процес, який супроводжується цілеспрямованим переміщенням вантажів у сфері виробництва сільськогосподарської діяльності з одного об’єкту в інший без будь – яких якісних змін цих вантажів.
Процес включає навантажувально – розвантажувальні операції та безпосереднє перевезення вантажу.
Процес цілеспрямованого переміщення вантажів з одного об’єкта в інший (перевезення зерна з поля на тік) без якісних змін називається транспортним.
Основним видом транспорту в с/г є автомобільний, на якого перепадає до 80% обсягу всіх перевезень, 16% трактори.
Значний обсяг перевезень у сільському господарстві виконують транспортно технологічні засоби, які об’єднують функції транспортних і технологічних машин (тракторні причіпні, розкидачі добрив, кормороздавачі і т. д.)
Від правильної організації перевезень, оснащеності сучасними транспортними засобами і їх продуктивного використання великою мірою залежатимуть своєчасність виконання с/г робіт, їх якість, продуктивність праці і рівень собівартості продукції.