Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



БОЛОНСЬКИЙ ПРОЦЕС. ДОКУМЕНТИ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ.

1. Болонська декларація.

2. Конференція європейських вищих навчальних закладіві освітніхорганізацій, 29 - ЗО березня 2001 р., м. Саламанка

3. Празьке комюніке.

4. Берлінський саміт.

5. Комюніке Конференції Міністрів, відповідальних за Вищу освіту (Берген – 19-20 травня 2005 року (Норвегія).

6. Основні завдання та принципи створення зони Європейськкої вищої освіти.

Ідеї, сформульовані в Сорбонській декларації, було розвинуто в Болонській конвенції, підписаній у 1999 р. 29 європейськими міністрами. Ця подія стала основою для розвитку так званого Болонського процесу.

Болонський процес пройшов наступні етапи:

І етап

Болонська декларація18 -19 червня 1999 року (Болонья, Італія).

Спільна заява європейських Міністрів.

Конференція європейських вищих навчальних закладіві освітніх організацій, 29 - ЗО березня 2001 р., м. Саламанка.

Болонська конференція, спільна заява європейських Міністрів освіти, була підписана 18 - 19 червня 1999 р. в м. Болоньї і сприяла створенню простору європейської вищої освіти. Болонський процес на рівні держав було започатковано підписанням 30 міністрами освіти від імені своїх урядів документа, який назвали ”Болонська декларація" (Австрія, Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Швеція, Великобританія). Цим актом країни - учасниці узгодили спільні вимоги, критерії та стандарти національних систем

вищої освіти і домовилися про створення єдиного Європейського освітнього

та наукового простору до 2010 року.

В Болонській декларації заявляється, що з метою встановлення європейської зони вищої освіти до 2010 року необхідно гармонізувати системи рівнів (ступенів освіти); прийняти систему освіти, що ґрунтується на двох освітніх рівнях; створити європейську систему залікових одиниць, а також усунути перешкоди в отриманні студентами послуг, що мають відношення до освіти, у визнанні часу роботи в Європі викладачів і науковців при нарахуванні пенсії, у розвитку критеріїв і методології оцінки якості викладання; ввести таке важливе поняття як «європейський простір вищої освіти», у тому числі щодо змісту навчання, співробітництва між навчальними закладами, схем мобільності, інтегрованих програм навчання, тренінгу і проведення наукових досліджень.

Терміном для впровадження двоступеневої системи освіти, що ґрунтується на двох рівнях навчання, прийнято 2005 рік. Підкреслено важливість мобільності у навчальній, культурній, політичній, соціальній та економічній сферах. В останні роки показники мобільності зросли великою мірою завдяки значній підтримці програм Євросоюзу. Очікується подальший розвиток ECTS (European Community Cours Credit Transfer System – Європейської кредитної системи взаємовизнання) до накопичувальної системи, яка могла б використовуватися у межах європейської зони вищої освіти для підвищеної мобільності студентства та у розвитку міжнародних начальних програм. Йшлося і про прийняття легко зрозумілої та порівнянної системи ступенів, що підтвердило важливість Лісабонської конвенції про взаємовизнання дипломів, які мають ратифікувати всі країни-учасниці Болонського процесу.

Згідно з рішенням Болонської конференції, кожен студент, який закінчить університет після 2005 року, автоматично і безкоштовно отримуватиме Додаток до диплома широко розповсюдженою європейською мовою, що сприятиме працевлаштуванню та продовженню освіти.

Простір європейської вищої освіти у межах першого десятиріччя третього тисячоліття досягти таких цілей, які розглядаються як першочергові для створення концепції європейської вищої освіти й просування європейської системи вищої освіти цілим світом:

- Прийняття системи зрозумілих ступенів, які можна легко зіставити, у тому числі, через впровадження Додатка до диплома, для забезпечення можливості працевлаштування європейських громадян і підвищення міжнародної конкурентноздатності європейської системи вищої

освіти; створення єдиних вимог до визнання дипломів про освіту;

- Прийняття системи, яка ґрунтується, за своєю суттю, на двох основних циклах – доступеневому й післяступеневому. Навчання за формулою 3+2, при цьому перший, бакалаврський цикл має тривати не менше трьох років, а другий, магістерський - не менше двох років, і вони мають сприйматися на європейському ринку праці як освітні і кваліфікаційні рівні ( в деяких країнах 1-1,5 роки). Ступінь, отриманий після першого циклу, повинен бути затребуваним на європейському ринку праці як кваліфікація відповідного рівня. Наступний цикл повинен вести до отримання ступеня магістра і/або ступеня доктора, як це прийнято в багатьох європейських країнах. запровадження в усіх країнах двох циклів

- Запровадження системи кредитів за типом ЕСТS – європейської системи кредиту залікових одиниць трудомісткості як відповідного засобу підтримки великомасштабної студентської мобільності. Кредити можуть бути отримані також і в рамках освіти, яка не є вищою, залучаючи навчання протягом усього життя, якщо вони визнаються зацікавленими університетами, які приймають на навчання.

- Сприяння мобільності шляхом подолання перешкод ефективному

здійсненню вільного пересування, звертаючи увагу на наступне: студентам повинен бути забезпечений доступ до можливості отримання освіти і практичної підготовки, а також до відповідних послуг; викладачам, дослідникам і адміністративному персоналові повинні бути забезпечені визнання й зарахування часу, який затрачений на провадження досліджень,

викладання і стажування в європейському регіоні, без заподіяння шкоди

їхнім правам, що встановлені законом.

- Сприяння європейському співробітництву в забезпеченні якості

освіти з метою розробки критеріїв і методологій, які легко можна зіставити;

сприяння необхідним європейським баченням у вищій освіті, особливо

стосовно розвитку навчальних планів, міжінституційного співробітництва,

схем мобільності, спільних програм навчання, практичної підготовки й

провадження наукових досліджень.

 

Конференція європейських вищих навчальних закладів і освітніх організацій

29-30 березня 2001 року, м. Саламанка


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. IV. План навчального процесу.
  4. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  5. А/. Поняття про судовий процес.
  6. Активний та пасивний типи адаптаційного процесу.
  7. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.
  8. Болонський процес в Україні офіційно розпочався 19травня 2005 р.із підписанням декларації на Бергенській конференції.
  9. Болонський процес як засіб інтеграції і демократизації вищої освіти
  10. Болонський процес як засіб інтеграції і демократизації вищої освіти країн Європи.
  11. Болонський процесс як засіб інтеграції у вищу освіту європейських країн.




Переглядів: 2539

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прийоми | Другий етап

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.