Безполицевий обробіток ґрунту проводять із збереженням стерні плоско різами і без її збереження – різними розпушувачами.
При безполицевому стерньовому обробітку на поверхні ґрунту максимально зберігаються післяжнивні рештки. Це сприяє утворенню рівномірного снігового покрову, зберіганню ґрунту від глибокого промерзання, зменшенню швидкості вітру в приземному шарі повітря, захисту орного шару від видування.
Агротехнічні вимоги до безполицевого обробітку.
До виконання цієї операції ставляться такі вимоги:
- збереження 90% стерні за один прохід агрегату при обробітку на глибину до 16 см і до 75% стерні при встановленні робочих органів на глибину до 35 см.
- забезпечення належної глибини розпушування і рівномірності ходу робочих органів; Допускається відхилення середніх параметрів від заданих не більше при розпушуванні на глибину до 16 см і ± 2 см – на глибину до 30 см; коливання глибини ходу робочих органів від середньої – не більше 3-4 см при обробітку до 16 см, і 4-15 см – при глибині 30 см. Поверхня поля після обробітку повинна бути без глибоких борозен і високих гребенів. На стиках проходів лап допускається гребені (валки) до 5 см, а в місцях проходження стояків борозни шириною зверху не більше 15-20 см.
- коріння бур’янів треба повністю зрізати на глибину ходу робочих органів. Огріхів не можна допускати після оранки обробити поворотні смуги.
- безполицевий обробіток ґрунту треба проводити в установлені агротехнічні строки, бажано при вологості ґрунту 16-22%, коли скиба добре кришиться, а робочі органи рухаються стійко як по глибині так по ширині захвату.