Посів кукурудзи проводиться такими способами: -широкорядним (однострічковим чи стрічковим) -квадратно-гніздовим ( прямокутно-гніздовим) –пунктирним.
Висівають кукурудзу на рівній поверхні, на гребені ( гряди) або в борозни, (на гребені в районах надмірної вологи, в борозни - в засушливій зоні з великими вітрами) Посів проводиться сівалками:
СУПН-6, СУПН-8, СПЧ-6М на глибину 6-8 см зі швидкістю 5-6 км/год, міжряддям 70 см з одночасним внесенням фосфорних добрив районованими гібридами після посіву обов'язкове коткування котками 3ККШ-6, посів проводиться при прогріванні ґрунту на глибину заробки насіння до 10-12℃.
На з/корм кукурудзу сіють пожнивно не пізніше 15-20 липня з нормою висіву кондиційного насіння 380-400 тис, або 100-110 кг/га сівалками СЗ-3,6 (через сошник на 30 см) або СЗС-2,1).
АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
До сівби кукурудзи ставляться такі додаткові вимоги порівняно з сівбою зернових:
-більш точні жорсткі строки початку робіт, що залежать від температури ґрунту на глибині загортання насіння;
-прямолінійності поздовжніх ( а для квадратно-гніздового - і поперечних) рядків, радіус їх кривизни має бути не менше десятикратного значення робочого захвату посівного агрегату ( при Вр=5,6м радіус кривизни-> 56м);
- допустимі відхилення ширини внутрішніх міжрядь стикових 3%, зовнішніх 7%
-для квадратно-гніздового посіву - висів потрібної кількості насіння у гніздо, видовженість окремого гнізда не більше 10см;
-для пунктирних сівалок точного висіву - забезпечення заданного кроку пунктиру, відхилення до 10%
АГРЕГАТУВАННЯ
Як правило для сівби просапних культур в т.ч. і кукурудзи використовують агрегат із трактора з однією сівалкою чи комбіновану машину.
Для пунктирного посіву кукурудзи застосовують сівалки СУПН-8А, СКПП-12, СПС-12, СПС-24-3. Вони агрегатуються з тракторами класу 0.9; 1.4; 2, а СПС-24 - класу-3.