Для збирання силосних культур застосовують самохідні і причіпні комбайни КСК-100, КСГ-70, КПКУ-75, Е-281, КСС-2.6, КНИ-2.4, КС-1.8 «Вихор» в агрегаті з тракторами МТЗ-80, Т-150К, ДТ-75, Т-70С.
Для перевезення силосної маси на відстань до 5 км застосовують колісні трактори з причепами, на великі відстані - автомобілі самоскиди і бортові.
При заготівлі сінажу траву скошують з одночасним плющенням косаркою-плющінкою КПС-5Г, Е-301, КПРН-3М, потім згрібають у валки греблями ГВК-6, прив'ялену траву з валка підбирають з подрібненням Е281, КСК-100 і силосними комбайнами з підбирачами.
Широко практикується заготівля кормів механізованими загонами, ця форма організації праці найбільш раціональна і ефективна. Використання механізованих загонів дає змогу заготовити корми в оптимальні агротехнічні строки, збільшити їх кількість і поліпшити якість, підвищити продуктивність технічних засобів при зниженні затрат праці і собівартості продукції. Загони можуть бути спеціалізовані чи комплексні. Розмір і склад загонів залежить від обсягу заготівлі кормів, строку і умов виконання робіт, місткості сховища, змінної продуктивності технічних засобів і кваліфікації механізаторів.