Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ВСТУПНЕ СЛОВО

 

Хрестоматії з навчальних курсів, присвячених проблематиці транспортного права, насамперед – міжнародного транспортного права та транспортного законодавства України, є найбільш витребуваною практикою формою відповідного навчального посібника. Це можна пояснити двома основними негативними, але, на жаль, незмінними факторами правової реальності України – недосконалістю узгодженої теоретичної бази із зазначених питань та перманентними змінами у профільному законодавстві.

Саме тому наявні підручники із зазначених курсів здебільшого зводяться до опису застарілої нормативної бази та викладу публічно-правової концепції транспортних правовідносин. У той же час юридична практика вимагає від правознавця ефективно вирішувати як публічно-правові ситуації, так і спори приватноправового характеру у сфері транспортних та пов’язаних з ними відносин. І саме тому увага викладача та студента має бути звернута до першоджерел, які у цілому викладені правотворцем настільки доступно, що можуть безболісно безпосередньо використовуватися у навчальному процесі.

Зважаючи на те, що обсяг окремих нормативних документів є переобтяженим зайвим для студента матеріалом, що не має практичного застосування, ці норми з текстів законів, наведених у хрестоматії, виключено. Тому у збірці не наведено декларативні норми преамбул та норми-принципи, норми, що дублюються у декількох нормативних актах, або присвячені неістотним для студента внутрішньосистемним управлінським механізмам. Крім того, окремі акти законодавства регламентують відносини у сфері транспорту між інших питань (наприклад Податковий або Кримінальний кодекси) тому у хрестоматії з курсу доцільно розміщення лише окремих статей або глав з наведених актів. Враховуючи, що хрестоматію призначено для студентів та курсантів морських вищих навчальних закладів, у її складу не наведено ключові акти міжнародного морського права та національного морського законодавства України. Адже відповідні джерела досліджуються у форматі інших навчальних дисциплін.

Зважаючи на обсяг матеріалу та особливості самої природи транспорту у хрестоматії викладено як норми законодавства України, так і приписи ключових міжнародних договорів (конвенцій), угоду на обов’язковість яких надано Україною. Варто звернути увагу студента на наявність інших джерел курсу, опанування яких є корисним в рамках навчального процесу –чисельних підзаконних актів, виданих Кабінетом Міністрів України, Міністерством інфраструктури України та структурними підрозділами цього органу виконавчої влади. Це насамперед різноманітні правила, видані з питань функціонування різних видів транспорту. Також варто порадити окреме дослідження державних та міжнародних програмних правових актів з питань розвитку транспорту, схвалених в останні роки.

Усі тексти взяті з офіційного веб-сайту Верховної Ради України, скорочення розділів, глав, статей або частин статей законів України є авторським та має методичне значення.

Б.В. Бабін, к.ю.н., доцент

Завідувач кафедри адміністративного та кримінального права

Одеська національна морська академія

 

 


Читайте також:

  1. VI. Выберите подходящее по смыслу пропущенное слово.
  2. Адгезиви на основі латексів у взуттєвій промисловості
  3. Алгоритм розв’язування задач цілочислового програмування
  4. Аналіз аварійних ситуацій (аварій), які характерні для підприємств харчової промисловості
  5. Аналіз роботи підприємств промисловості.
  6. Аналіз словосполучення
  7. Аналізоване слово.
  8. Англійський сад - нове слово в європейській парковій культурі.
  9. Б) Грошова оцінка земель промисловості, транспорту
  10. Безруслового стоку
  11. Будова системи синхронічного словотворення
  12. В. Слово Галичині.




Переглядів: 317

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Залізничне право | ТРАНСПОРТНЕ ПРАВО. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.061 сек.