Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Товарний ринок контрактів зустрічних поставок сільського

сподарс ької продукції й продовольства й матеріально-технічних ресурсів.Це Положення передбачас певний ме-

______________ -------------------------------------------------------------------- 17$


Біржове право


PojOLi 5. Біржові угоди


 


ханізм розрахунківі гарантій виконання укладенихкой трактів и.і зустрічні поставки сільськогосподарськоїпро дукції й продовольства:

—покупець сільськогосподарської продукції перерахо
им кошти на рахунок говарної біржі;

—біржа повідомляє говаровиробника(продавця) про
зарахування коштів;

товаровиробник після укладення контрактуй постав­
ки товару передає Піржі акі прийшння-здачізазначе-
НОІ» контракті сільськогосподарської продукції,
підписанийпокупцем і продавцем, що підтверджує
факт поставки
(передачі) товару покупцеві;

біржа у дводенний (грок на підставі приймально-зда­
вального акту направляї продавцеві
копни покупця,
які були перерахованіна рахунок біржі.

Такті підхід до.іно.іяі гарантувати виконання біржовихугод безпосередніми учасникамиугоди, Однак маютьмісце й негативнімоменти. Товарнабіржа фактичновиступає в ролі посередника, не надаючи яких-небудьгарантій, як організатор торгів. Крім цього, внесення з бокупокупця гарантійногошн­еку до укладення угоди, підвищує фінансові витрати, пов'язаніі.) проведенням біржової операції, що не відповідаєінтересам учасників біржової торгівлі.

Гарантійної внесок як спосіб забезпеченнявиконання :ю6ов'я:і.іпь може матихаракіср депозиту або маржі.

Депозит являє собою ту первісну суму грошей, що по­виннівнести кожен продавецьі покупець при укладанні уго­ди у вигляді своїрідного задатку або внеску, щогарантує ви­конання клієнтом своїх фінансових зобов'язань. Розмір де­позитувстановлюється відповідно до ринковому ризику, як правило, у межах під 5 до 18 % номінальноївартості кон­тракту, але при різких коливанняхцій він може зростати. Методи вирахування депозитів н.і різнихбіржах різні. На Чиказькій товарнійбіржі й на багатьохінших біржах депо ЗИТИ грунтуютьсяна чистійдовгій (покупка) або короткії!

/so --------------------------------------------------------------------------


(продаж) ф'ючерсноїпозиції. Клірингова палатаНью Йоркськоі товарноїбіржі вимагаї депозитипо кожному ви­ду говарівна довгіи короткі ф'ючерсні позиції,.і не тільки на чисту ПОЗИЦІЮ.

Важливо розуміти, щодепозиі неї вартістю операцій по торгівлі ф'ючерсами.Депозит - це кошти, що гарантують до-гримання зобов'язань за контрактом, він не< платою за товар

Гроші, які клієнт переводитьна спеціальнийрахунок. > його власністю доти, поки в результаті якої небудь невдалої oneрації він їх не втратить.

У біржовій торгівлі Існуїдва види маржі: первісна мар­жа п варіаційна мар

Первісна маржа, установлювана увартісному вира­женні, звичайно становить2-10% вартості ф'ючерсногокон­тракту. Вимогипо ЦІЙмаржі міняються тільки при істотних змінах рівня котирувань контракту. У нормальних умовах К личинапервісної маржі уточнюєтьсявгору або вниз тільки кілька разів протягом року, однак у періодидуже різких і швидких ЗМІЯцін розміримаржі можуть уточнюватися ЩО тижня, а іноді й щодня.

Біржа встановлює мінімальні вимоги відносно первісноїмаржі. Кожна брокерська фірма-член біржі може внести більшвисокі вимоги для своїх клієнтів. Здійснення операційбез не­обхідної суми первісної маржі с серйознимпорушенням. Як плькн су.м.і первісно] маржікін піл зменшиласядо певного рівня,названого варіаційним, або піді римуючим маржу біржа може зажадати від клієнта додатковікошти. Це нази­ваєтьсявимогою поповнення варіаційної (підтримуючої) маржі.11.1 відміну від вимоги про поповнення первісно] маржіце викликано несприятливою ЗМІНОЮцін ф'ючерсногокон-ір.жту, а не ві.к \ пік їм» її к ііі пта достатніх коштів на рахунку для початку операції.

[млість бірж установлю* підтримуючумаржу на рівні 75%від первісної. ЯКЩО сумакоштів кліс та впадуть до 75% і нижче, те біржа заироіюцу» шкети суму, що відновлює його

___________ _________________________________________ /S/


Право


ігіх)и


 


коими до первісногоріння. Установлюючи рівень маржі, ф'ючерснібіржі іі розрахункові палатиі під впливом певних факторів.Якщо вимоги до розміру маржіламало малі, гоко жен випадок ризику невиконання представляє проблему.Як­що нони занадто великі,шма користування ринком буде за надто велике, що приведе доскорочення числа учасні торгіві ліквідності ринку.

Вимога про варіаційну маржу може бутивиконана двома способами: внесеннямнеобхідних коштів; ліквідацієюабо зменшенням позиці!.

Звичайно ф'ючерснібіржі жадають від своїх членні вносити первісну іі варіаційнумаржу ізклієнтів протягомрозумного періодучасу". Це розпливчасте формулювання маїпідставу, оскільки існує, безліч видів КЛІЄНТІВ,час нане рекал грошейу різних географічнихломах і т.д. Убі іьшості випадківперіод більше декількох липі не вважаєтьсярозум­ним зпогляду біржі. У періоди нестійкостіринку розрахуйкова палата може зажадані від своїх фірм-членів внестидо даткове забезпеченняв будь-який час торгів,щоб одержати додаткові гарантії. Ця сумапризначається для забезпечення рахунківпротягом дня й не заноситьсяи<\ рахунок первісного депозиту.

Як первісна, такі варіаційна маржа виникають у взаєми­нахбіржі й учасників ф'ючерсних операцій, атакож у взаєми­нах клірингово] палатиі Пфірм-членів. Біржа встановлює ви­могивідносно мінімальної величини первісної й варіаційноїмаржі, які членибіржі повинні пред'являти до своїх клієнтів(залежно від гого,чи ( ш к.ік пти самі членамиабо не членамибіржі)

Для забезпечення виконання зобов'язань клірингового банку як сторони поугодах у випадках виникнення ситуаційнеплатежу й/абонеспроможності учасника або учасників створюється гарантійний фонд Біржавикористовує кошти лапою фондудля виконання зобов'язань клірингового банкуяк сторони ПОугодах перед іншими учасниками.


Гарантійний фонд формуі гься з гарантійних внесків
учасникі іірингових членів
біржі. Кошти гарантійні

фонду ііеребгііак.іі. v загальній частковій власності його}
никін. що створюють кліринговихчленів. Кошти га­
рантійного фонду зберігаються на окремому рахунку в клірин
говому право розпорядження,
яким належить біржі

Мінімальнийі максимальний розміри гарантійного в»учасника встановлюються й змінюютьсябіржовою радою залежно ш.і розміру гарантійногофонду, кількості учасників і категоріїчленства кожного учасника.

Величина гарантійного фонду визначаєтьсятаким чи­пом, щоб він покривав максимальноможливі неплатежі не­спроможних клірингових членів. У випадку настання неспро­можності кліринговогочлена (одного або декількох) біржа ви-коржкит кошти гарантійного фонду Д ія абезпечення вінамин своїх зобов'язань ЯК сторона по термінових угодах.Ви­користання коштів гарантійного фонду здійсню» гься в поряд­ку, викладеному в Правилах торгів біржі.

У випадкуякщо для повного виконання зобов'язань клірингового банку як сторона по термінових угодах при

імі неспроможностіучасника коштів гарантійного фондунедостатньо, біржоварала приймає оперативнерішення проі имчасове припинення торгів набіржі іі виставляє впротоколі про стан гарантійного фонд) вимогу докожного учасника кліринговомучи ну.за винятком неспроможного, зробити ек­стрений внесок коштів у гарантійний фонд.Така вимога довоі. докожного учасника клірингового члена Індивідуальним повідомленням.

У сучасних умовах біржової торгівлі єіі Інші засобиза­побігання ризиків невиконання зобов'язань побіржових уго дах. Так, В Фурмаи на прикладі Ганноверської товарної біржі розглядає raid гарантії як систему«запобіжників». Ця система складаї гьсяі • іапобіжників», що підрозділяють на індивідуальні й колективні фонди. Первісне погашення зобов'язань здійсню) гься зарахунок фондів, формованихі гарантійних


 


1&Z


/W


Право


Розділ 5. Біржові уго<)и


 


внесків,які надійшли відсамої винної(копи, л.ія того, щоб по
крити збиток (первісна й варіаційна маржа). У тому вип.
якщо цихкопнім не вистачає, юдатковікопии ьсяз

фондів,які становлятькопни, внесені всіма учасникамибіржі (гарантійний фонд),і коштів, виручених у результатіко­мерційних операцій. У випадкунедостачі і) цих коштів, напо­критім збитку використовуї п.<і капітал клірингового банку,а в самому крайньомувипадку поручительство відповідно!федеральної землі, тобто суспільно-правового інституту. Як підкреслює автор невиконанняконтракту можливо тільки післяпідключення шостого «запобіжника».Однак данийнн-падок не можевідбутися внаслідок спрацьовування п'ятого «запобіжника»,оскільки за капіталом клірингового банкухо-н.н гьсяімідж банку, його гроиюна стабільність. Тому акціоне­ри банкузмушені уважно стежити за подіями набіржі й вжи­вати заходи,щоб не допустити ситуації використання<|юнду банку.

Важливоюіі необхідною умовою забезпеченняналеж­ного виконаннябіржових угод є також незалежнийконтроль за дотриманням виконання зобов'язань по біржових угодбоку біржі як організатораюрми. У цьому випадкубіржа фак­тично надаі адміністративні гарантії, які забезпечуютьсяор­ганізатором біржової торгівлішляхом нагляду й контролю задотриманням правилбіржової торгівлі, застосуванням дис­циплінарнихіі економічних санкції! заїхні порушення,При ньому необхідно підкреслити, що в сучасних умовах господа­рюваннясаме товарна біржа повинна не тількинадавати адміністративні гарантії,але іі безпосередньовиступати га­рантом виконання угод ув'язнених у процесі біржових торгів [24, с62|. Тому, з метою зниження ризиків, пов'язаних< розрахунками по зроблених угодах, наріши Закону повиннібути встановлені обов'язкитокарної біржі по забезпеченнюга­рантій виконання зобов'язань сторін біржової угоди


Питання для самоконтролю:

1. Вкажіть основні відмінностіміж угодами а реальним
товаром і терміновимиугодами.

2. Розкрийтепоняття «біржова операція»

3.Які основніетапи укладання біржових угод Ви може­
те назвати?

4. Перелічіть основні види термінових біржових угод

5. Назвім, способизабезпечення належного виконання
біржових угод.

6. У якій форміукладаються біржові угоди?

7. Які права йобов'язки виникаютьу сторін ф'ючерсної
угоди?

8. Дайте характеристику основних видів біржових угод з

реальним товаром

9. У чому полягають особливості укладання біржових
угод з використанням ETC?

Ю. Що розуміється під належним виконанням зо-бов'язаньпо біржовій угоді?


ІЗ*



Читайте також:

  1. III. Ризики виробничого травмування та професійних захворювань механізаторів, допоміжного персоналу та сторонніх осіб при експлуатації сільськогосподарської техніки
  2. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  3. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  4. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  5. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  6. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  7. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  8. Аналіз і прогнозування кон'юнктури ринків сільськогосподарської продукції
  9. Аудит: поняття, завдання, предмет та об’єкти. Класифікація аудиту. Ринок аудиторських послуг
  10. Базисні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу (поставки)
  11. Бар’єри капітальних витрат або обсяги первісних інвестицій, що необхідні для входу на товарний ринок
  12. Безпека ланцюгів поставок матеріальних ресурсів




Переглядів: 343

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИЙ ПІДПИС». | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.