Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Право на подачу індивідуальної скарги.

Мутомбо проти Швейцарії (Mutombo v Swizterland): Стаття 3 Конвенції ООН проти катувань.

Стаття 3 Конвенції ООН проти катувань забороняє державі-учасниці здійснювати висилку, або екстрадицію особи в країну, стосовно якої є істотні підстави вважати, що особі може загрожувати застосування тортур. Держава-учасниця зобов'язана приймати до уваги існування в державі призначення постійної практики грубих, кричущих і масових порушень прав людини.

У Мутомбо проти Швейцарії[31] г-н Мутомбо потрапив на територію Швейцарії незаконно з Заїру (як його називали в той час) і попросив притулку. Він був членом заїрських збройних сил, за походженням з Любані, а також членом Союзу за демократію і за розвиток та прогрес соціального, політичного руху, брав участь у незаконних зборах і демонстраціях. Він був заарештований в червні 1994 року і перебував під вартою в військовому таборі Тшатсі, де його катували протягом чотирьох днів, перш ніж засудити в змові проти держави. Він був засуджений до 15 років ув'язнення, з якого він відбув сім місяців у військовій в'язниці Ндола. Після звільнення йому порадили залишити Заїр через Луанді та Італію. Він нелегально перетнув кордон між Італією та Швейцарією і там попросив притулку. 31 січня 1992 року Федеральне бюро у справах біженців відхилило його прохання про надання притулку, оскільки були сумніви щодо того, що він був політичним в'язнем, оскліьки його не відвідали представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста під час візиту до в'язниці Ндола в листопаді 1989 року. Крім того, були сумніви щодо справжності наказу про дострокове звільнення і не було жодних ознак того, що він буде піддаватися жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність покаранню або ставленню, якщо він повернеться в Заїр. Всі сумніви щодо пана Мутомбо були відхилені. Комітет зробив висновок, що існують серйозні підстави вважати, що панові Мутомбо може загрожувати там застосування катувань. Комітет зазначив, що його етнічне походження, політична діяльність, історія затримання, дезертирство з армії, незаконний виїзд з Заїру і клопотання про надання притулку можуть розглядатися як аргументи, що порочать Заїр. Ці факти створюють реальну небезпеку щодо його затримання і застосування щодо нього тортур. Комітет також вказав на серйозні порушення прав людини в Заїрі. Оскільки в Заїрі існує постійна практика брутальних
та масових порушень, і ситуація може ще погіршитись, адже Заїр не є державою-учасницею ООН проти тортур, тому пан Мутомбо не може звернутися за захистом в Комітет проти тортур. Враховуючи наведене вище, Швейцарія не вислала пана Мутомбо в Заїр.


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. III. ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО
  3. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  4. IV. Правова держава, як засіб реалізації і забезпечення прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні
  5. Up тоне право
  6. V. Класифікація і внесення поправок
  7. VI. УГОЛОВНОЕ ПРАВО И УГОЛОВНЫЙ ПРОЦЕСС
  8. XII. Право на першочергове зарахування
  9. XIX. ОСОБЕННОСТИ ПРАВОВОГО РЕЖИМА ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
  10. А) Філософія православ'я
  11. А. Правобережну Україну.
  12. А/. Право власності.




Переглядів: 390

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індивідуальні заяви: право на подачу індивідуальної скарги. | Приклад для обговорення: Україна: екстрадиція до Узбекистану, можливість застосування права на індивідуальну скаргу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.