Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Україна

В липні 2009 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект про внесення змін до закону про оперативно-розшукову діяльність, яким посилюються повноваження прокуратури під час проведення оперативно-розшукових дій. Автор законопроекту пропонує надати право прокурору вносити протест на постанову суду про дозвіл або відмову на проведення оперативно-розшукових заходів. Ці пропозиції були піддані активній критиці з боку громадянського суспільства, оскільки такі положення порушують європейські стандарти щодо незалежності та невтручання в діяльність судової гілки влади. Комітет з питань європейської інтеграції, взявши до уваги також позицію Венеціанської Комісії про те, що "винесені судом рішення не повинні бути предметом будь-якого перегляду поза межами апеляційного процесу, зокрема через застосування процедури протесту прокурора або будь-якого іншого органу поза межами часових строків, встановлених для апеляції" прийшов до висновку, що ця вимога спрямована на усунення можливості здійснення позасудового скасування чи зміни рішення, винесеного судом у справі і саме апеляційна процедура здатна забезпечити дотримання цих вимог, оскільки тоді рішення про скасування (перегляд) винесеного судом рішення приймається в межах самої судової системи, іншим судовим органом. Таким чином забезпечується захист судової системи від зовнішнього втручання в її функціонування та неналежного впливу на неї. Тому комітет рекомендував, щоб положення Проекту були переглянуті в частині передбаченої ними процедури оскарження рішення суду через процедуру протесту. Ця процедура повинна бути виключена та замінена на звичайну апеляційну процедуру – як процедуру, що не передбачає жодних екстраординарних повноважень щодо оскарження винесеного судом рішення чи застосування жодних надзвичайних процедур його оскарження та/чи скасування. Комітет з питань європейської інтеграції також запропонував головному комітету (Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності) рекомендувати Верховній Раді України направити на доопрацювання вищезазначений проект Закону як такий, що суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України. Розгляд законопроекту у Верховній Раді України перенесено на невизначений час.


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  3. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  4. Внаслідок реалізації адміністративно-територіальної реформи Україна із централізованої держави стане децентралізованою європейською країною самоврядних громад.
  5. Внесок народу України у перемогу над фашизмом. Україна – одна з фундаторів ООН.
  6. Вопрос 12. Україна за часів Директорії.
  7. ГКЧП і Україна
  8. Друга світова війна і Україна
  9. З якого року Україна є повноправним членом ООН?
  10. За Акт проголосувало абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу заявилася нова самостійна держава – Україна.
  11. Закарпатська Україна
  12. Закарпаття у складі Чехословаччини. Карпатська Україна




Переглядів: 360

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Парламентський контроль Спільного комітету з прав людини | Перевірки на відповідність та інші параметри парламентського контролю

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.