Законодавчі ініціативи окремих парламентарів і захист прав людини
Закон Уганди про запобігання каліцтву жіночих статевих органів від 2009 року
У березні 2009 року один з членів парламенту Уганди зайнявся підготовкою до подання у порядку парламентської ініціативи законопроекту, яким заборонялося б каліцтво жіночих статевих органів в Уганді. У листопаді 2009 року Закон про запобігання каліцтву жіночих статевих органів набув чинності.
«Кокіси» і парламентські групи
У більшості парламентів передбачається можливість створення на основі спільних інтересів «кокісів» або ж міжпартійних груп, які часто націлюються на висловлення підтримки або занепокоєння щодо певної теми перед усіма політичними партіями. Такі групи є корисним форумом для парламентарів, що поділяють такі ж інтереси, надаючи можливість сформулювати пропозиції щодо конкретних заходів, які не потребують розробки окремої політичної лінії.
У співпраці з Вестмінстерською Фундацією за демократію (WFD), одним з учасників TWC, UWOPA ініціювала спільний жіночий порядок денний (CWLA) з метою концентрації своїх зусиль у парламенті. CWLA включав у себе чотири законопроекти з гендерної тематики: законопроект про сексуальні злочини, законопроект про шлюб та розлучення, законопроект про насильство у сім’ї, законопроект про торгівлю людьми, а також Протокол Мапуту та питання мирного врегулювання конфліктів, що виникають у царині охорони материнства. Спільна програма WFD та UWOPA була зосереджена на зміцненні зв’язків між членами парламенту та місцевими лідерами, що зміцнило б мережу осіб, які підтримують на національному та місцевому рівнях роботу жінок-парламентарів та їхніх партнерів на окружному рівні у галузі гендерного законодавства. Зазначені чотири законопроекти на поточний момент мають силу законів: Закон про торгівлю людьми (прийнятий 7 квітня 2009 року), Закон про насильство у сім’ї (прийнятий 11 листопада 2009 року), Поданий у порядку парламентської ініціативи Закон про заборону каліцтва жіночих статевих органів (прийнятий 2 грудня 2009 року), а також довгоочікуваний Закон про шлюб та розлучення, який був винесений на перше читання 22 грудня 2009 року і зараз проходить розгляд у комітетах[99].