Підвищення обізнаності з правами людини у парламентському середовищі
Чи здійснює парламентський апарат регулярний моніторинг пов’язаних з правами людини проблем, що висвітлюються у ЗМІ?
Чи здатний він більш ефективно забезпечувати своєчасне доведення до відома парламентарів відомостей про ймовірні проблемні питання у царині прав людини?
Чи підтримує апарат ефективні робочі стосунки з урядовими посадовими особами, НУО, громадянським суспільством і науковими колами на забезпечення обізнаності парламентарів з проблемами у царині прав людини, включаючи винесені проти держави судові рішення у цій галузі та критику, висловлену правозахисними організаціями?
Чи є можливості поліпшення процесів моніторингу та доведення таких даних до відома парламенту?
Ознаки дотримання прав людини
ООН та інші міжнародні організації, так само як – все більшою мірою – національні НІЗПЛ наполегливо рекомендують розробляти «показники» або ж інструменти вимірювання ступеню дотримання прав людини[104]. При цьому на меті - винайдення способу якісного та кількісного оцінювання дотримання стандартів прав людини таким чином, щоб недоліки могли бути швидко виявленими, а будь-які зміни ситуації легко піддавалися відстеженню. На поточний момент єдиної узгодженої схеми показників дотримання міжнародного законодавства у царині прав людини не існує[105].