Інформація про стандарти прав людини для парламентарів
Чи пропонуються новим членам парламенту ознайомчі програми навчання?
Чи одержують нові члени парламенту інформацію про конституційні, національні та міжнародні стандарти прав людини?
Якщо ні, то яка інформація могла б допомогти парламентарям у роботі із захисту та підтримки прав людини?
Професійні парламентські апарати в усьому світі мають своїм завданням поліпшення послуг, що надаються парламентарям для того, щоб вони мали дієву допомогу у використанні своїх повноважень під час здійснення своєї діяльності. Це включає у себе проведення періодичних досліджень на теми, що викликають занепокоєння, підготовка тез та довідок для дебатів на конкретні теми, допомога у формулюванні дотичних запитань та виконання конкретних запитів про надання допомоги. У рамках програми TWC Палата громад та інші партнери проводять окремі навчальні семінари з питань ефективного контролю, а агенція «Рейтерс» - семінари на теми ефективної взаємодії із ЗМІ та широким загалом.
Забезпечення роботи членів парламенту: корисні функції парламентського апарату
· Підготовка безсторонніх і точних довідок з історії питання перед дебатами на пленарному засіданні.
· Надання парламентарям порад щодо точного формулювання парламентських запитів, тематики дебатів або підготовки законопроектів у порядку парламентської ініціативи.
· Результативне проведення засідань та роботи комітетів із забезпечення належного попереднього інформування та підготовки членів комітетів до роботи, включаючи проведення публічних слухань та сесій ознайомлення з фактами.
· Виконання запитів про надання допомоги, інформації і порад з питань, які є важливими для членів парламенту та їхніх виборців.
Забезпечення роботи комітетів з прав людини
· Надання порад з приводу важливих проблем, пов’язаних з правами людини, з метою підготовки та подання, за необхідності, депутатських запитів.
· Підготовка проектів листів та відповідей на запити членів парламенту.
· Підготовка усних та письмових довідок для членів парламенту перед проведенням засідань і слухань з охопленням ключової проблематики прав людини та попереднім формулюванням запитів, що дозволять отримати додаткову інформацію про проблемні питання прав людини та політику уряду.
· Підготовка проектів звітів та рекомендацій до уряду, порад для парламенту та висновків на розгляд членів парламенту.