Оновлення техніко-технологічної бази відбувається в різних формах: нове будівництво, розширення, реконструкція, технічне переозброєння.
Основними складовими ефективного управління техніко-технологічним і інноваційним розвитком підприємства є:
- орієнтація на найбільш повне і своєчасне задоволення вимог споживачів;
- техніко-технологічний рівень підприємства має забезпечувати конкурентоздатність за показниками якості продукції, витрат і ефективності виробництва;
- досягнення балансу між використанням традиційних технологій та впровадженням нових;
- управління має бути ефективним у широкому спектрі радикальності інновацій і гнучко пристосовуватися до еволюційних і радикальних нововведень, які здійснюються періодично;
- організація взаємодії внутрішніх і зовнішніх елементів системи розвитку. Головними факторами такої взаємодії є система інформації про ринки нововведень, відбір проектів із загальної кількості пропозицій, взаємна зацікавленість. Підприємствам слід налагодити взаємодію з організаціями – розробниками технологічних систем і продукції, а також із тими, що здійснюють експертизу й відбір проектів.
Оновлення техніко-технологічної бази відбувається: в системі формування стратегії й мети інноваційної діяльності; стратегічного, поточного й оперативного її планування; організації проведення відповідних робіт та контролю за їх виконанням.
Планування техніко-технічної бази і продукції підприємства виконує сім функцій:
- цільову орієнтацію;
- перспективну орієнтацію проблем розвитку;
- координацію діяльності всіх учасників інноваційної діяльності;
- підготовку управлінських рішень;
- створення об’єктивної бази для ефективного контролю;
- інформаційне забезпечення учасників інноваційного процесу;