Лосєв, подаючи заяву про реєстрацію шлюбу до державного органу РАЦСу з Овдієнко, приховав від нареченої свою судимість, наявність позашлюбної дочки і незадовільне матеріальне становище. Овдієнко дізналася про все це через місяць після весілля і вирішила звернутися до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним.
Чи підлягає позов Овдієнко задоволенню?
Задача №5
Туренко звернувся з позовом до суду про розірвання шлюбу, вказавши в заяві, що їх сім’я фактично розпалася з 2006 р. через відсутність взаєморозуміння і часто виникаючих сварок. В заяві Туренко також просив повернути його дружині дошлюбне прізвище. Свою вимогу він мотивував тим, що дружина веде аморальний спосіб життя і таким чином ганьбить його прізвище. Дружина, в свою чергу, просила залишити їй прізвище чоловіка, оскільки її дошлюбне прізвище (Хом’як) є неблагозвучним.
Як вирішити спір?
Задача №6
15 вересня 2010 р. державним органом РАЦСу було складено актовий запис про розірвання шлюбу між Мариною і Олександром. Того ж дня Марина померла від серцевого нападу. Заповіту вона не залишила. Олександр вважає, що він як спадкоємець першої черги має право на частину спадщини, яку залишила після смерті Марини, оскільки шлюб припинився внаслідок смерті одного з подружжя.
Чи згодні ви з таким твердженням? Свою відповідь обґрунтуйте.
Нормативно-правові акти і матеріали судової практики