Рахунок відбиває зміни активів, пасивів і чистої вартості капіталу в період між початковим й остаточним балансами, що не є наслідком ні операцій між інституційними одиницями (відображених на рахунку операцій з капіталом та фінансовим рахунком), ні змін ринкових цін чи обмінних курсів (відображених на рахунку переоцінки). Записи за рахунком інших змін в обсязі активів можуть бути зв'язані або з нормальним перебігом подій, або бути результатом виняткових, непередбачених подій.
Існує три основні види проведення за рахунком інших змін в обсязі активів, перелічених далі.
Активи, що входять в економічну систему чи залишають її в процесі нормального перебігу подій. До них можуть належати природні активи, наприклад виявлення корисних копалин чи вибуття з обороту сільськогосподарських земель унаслідок погіршання довкілля. У цю категорію також можуть уходити вироблені активи, такі, як твори мистецтва чи інші цінності. Крім того, вони включають «гудвіл» та інші активи, створені в результаті юридичних дій.
Зміни в обсязі активів унаслідок виняткових чи катастрофічних подій, уключаючи руйнування в результаті стихійного лиха чи незаконної конфіскації активів, котру не можна компенсувати, тобто в ситуації, що не розглядається як операція через відсутність взаємної згоди сторін.
Зміни в обсязі активів, зумовлені зміною класифікації інституційних одиниць і фінансових інструментів, а також змінами в структурі рахунків.