Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заключення

Вивчення процесу горіння, основних термінів та визначень пожежної безпеки – є основою майбутніх знань та умінь при вивченні Основ охорони праці.


РОЗШИРЕНИЙ КОНСПЕКТ

лекції №6

«Дія іонізуючих випромінювань на людину. Режими захисту від діі радіації»

 

ПЛАН

Вступ.

1. Джерела радіації та одиниці вимірювання.

2. Гостре та хронічне опромінення. Нормування радіаційної безпеки.

Заключна частина.

 

Сьогодні вже ні в кого не викликає сумніву значення атомної енергетики у світовому енергетичному балансі. Нині у світі експлуатується близько 450 ядерних енергетичних реакторів (загальною потужністю приблизно 350 ГВт), на яких виробляється понад 20% усієї енергії.

В Україні діють чотири атомних електростанції з 15 енергетичними блоками, два дослідних ядерних реактори та більше ніж 8000 підприємств і організацій, які використовують у виробництві, нако-дослідній роботі та у медичній практиці різноманітні радіоактивні речовини (РР).

Крім того, для території України трансграничну потенційну небезпеку під час аварій з викидами радіоактивних продуктів становлять : Курська АЕС (для частини територій Полтавськой, Сумської, Харківської та Чернігівської областей); АЕС, розташовані на території Болгарії, Словаччини, угорщини, Чехії (для захісних регіонов Закарпатської, Львовської та Одеської областей).

Джерела іонізуючих випромінювань - це речовина (радіо нуклідів) або пристрій, що генерує енергію, що приводить до іонізації середовища.
До іонізації середовища призводять аварії на атомних електростанціях (АЕС), які виробляють ядерну енергію та на об'єктах, які використовують радіоактивні речовини в народному господарстві, медицині - безпосередніх або внаслідок цунамі, терористичних актів та інших причин. Щорічно в світі відбувається 45 пожеж на АЕС. За 10 років тільки в США сталося 169 аварій з джерелами іонізуючий випромінювань. Аварія на Чорнобильській АЕС сталася в 1986 році в Україні. З пошкодженого реактора був здійснений гігантський викид РN (радіонуклидів) у вигляді розпечених газів і аерозолів, які величезною хмарою поширилися по різних напрямках на великій площі під впливом приземних шарів повітря. Склад радіонуклідів був наступним: йод-131, цезій -137, стронцій -90, церій-95, барій-140, криптон - 85, ніобій -95, ксенон-133, телур-132. Осілі РN представляли собою дрібно дисперсні частинки, які здатні зчіплюватися з поверхнями одягу, шкірних покривів людини і проникати всередину пір тканин одягу і пор шкіри (сальних і потових залоз) людини. Це знижувало ефект санітарної обробки та дезактивації. Крім АЕС, джерелами радіоактивного забруднення є підприємства уранової і радіо хімічної промисловості, місця захоронення та переробки радіоактивних відходів, випробування ядерних боєприпасів.

 

 

1. (перше навчальне питання)

Іонізуюче випромінювання - випромінювання (електромагнітне, корпускулярне), яке при взаємодії з речовиною безпосередньо або непрямо викликає іонізацію та збудження її атомів і молекул.

Джерело іонізуючого випромінювання (джерело випромінювання) - об'єкт, що містить радіоактивну речовину, або технічний пристрій, який створює або в певних умовах здатний створювати іонізуюче випромінювання.

Пристрій для генерування іонізуючого випромінювання (нерадіонуклідне джерело) - технічний пристрій (рентгенівська трубка, прискорювач, генератор і т. д.), в якому іонізуюче випромінювання виникає за рахунок зміни швидкості заряджених часток, їх анігіляції або ядерних реакцій.


Читайте також:

  1. В заключення приведу наступну узагальнену таблицю.
  2. Заключення
  3. Заключення
  4. Заключення
  5. Заключення
  6. Заключення
  7. Заключення
  8. ЗАКЛЮЧЕННЯ
  9. ЗАКЛЮЧЕННЯ




Переглядів: 374

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виживання при екстремально високих температурах. | Види радіаційних аварій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.