Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАКЛЮЧЕННЯ

 

Краплинне зрошення в сучасних умовах господарювання є не тільки способом зрошення, а й основним елементом технології вирощування фрук-тових і овочевих культур. Під системи краплинного зрошення розроблені спеціальні схеми посадки культур і обробітку ґрунту. Разом з поливною во-дою вносять мінеральні добрива та інші поживні речовини. Застосування си-стем краплинного зрошення дозволяє зменшити енергетичні, матеріальні і затрати праці на одиницю вирощуваної продукції. При незначних затратах води і додаткових затратах на створення технології вирощування можна отримати велику кількість додаткової сільськогосподарської продукції, що приводить до короткого строку окупності капітальних вкладень.

 

Одним із позитивних факторів застосування систем краплинного зро-шення є використання невеликих зрошуваних ділянок, що потребує відносно невеликих загальних капітальних вкладень і вирішення проблеми з реалізації вирощеної продукції.

 

Застосування простих і дешевих полімерних матеріалів дають можли-вість весь час скорочувати затрати на влаштування і переобладнання зрошу-вальної мережі. Зараз дешевше використовувати одноразові системи тому, що зменшуються затрати на демонтаж і зберігання в міжполивний і зимовий період елементів зрошувальної мережі.

 

Краплинне зрошення є єдиним можливим способом поливу в умовах складного рельєфу, де виникає поверхневий стік з іригаційною ерозією, а та-кож в умовах дефіциту водних ресурсів, через локальний спосіб зрошення.

 

З урахуванням викладеного, можна однозначно стверджувати, що в най-ближчі роки обсяги використання краплинного зрошення для інтенсифікації виробництва фруктів, ягід, винограду і овочів будуть постійно зростати , як за рахунок збільшення площ поливу сільськогосподарських культур, що є вже традиційними для краплинного зрошення, так і за рахунок розширення сфери його застосування для поливу нових сільськогосподарських культур – цукро-вих буряків, кукурудзи, соняшнику та інших технічних культур.

 

На сьогодні основні завдання розвитку краплинного зрошення поляга-ють в зниженні матеріалоємності, капітальних затрат, закупорювання крапе-льниць і мікронасадок, підвищенні рівномірності розподілу води, експлуата-ційній надійності. Ефективність використання води при застосуванні систем локального зрошення досягає 80 – 90%, що дозволяє зменшити на 30 – 40% затрати води в порівнянні з поливом по борознах (механізованим). При су-часному технічному рівні зрошувальних систем зниження енергоємності зрошення на 10 - 30% можна досягти за рахунок удосконалення процесу управління подачею води і водорозподілом на мережі з використанням інфо-рмаційно – дорадчих систем управління зрошенням.


 

 


Враховуючи високу вартість краплинного зрошення іноземного вироб-ництва, необхідно розвивати науково-дослідні роботи вітчизняного виробни-цтва, включаючи розробку вузла підготовки води, внесення мінеральних до-брив, комплекту поливних трубопроводів з крапельницями, можливості ви-користання для зрошення не тільки підземних, але і поверхневих вод.

 

До важливих факторів ефективного впровадження систем краплинного зрошення відносяться: якість води в джерелі, її трансформація на шляху до кореневої зони зрошуваних сільськогосподарських культур і вплив на роботу технічних засобів системи; ефективність роботи систем водоочищення, взає-мозв’язок показників якості очищених вод з функціями оптимізації і надійно-сті роботи систем.

 

Отже, підводячи підсумок, можна констатувати, що сучасний стан роз-витку краплинного зрошення в Україні характеризується стійко сформова-ним розумінням не тільки науковцями, але й, насамперед, сільгоспвиробни-ками, того незаперечного факту, що краплинне зрошення – обов'язковий і ви-сокоефективний інструмент інтенсивного ведення виноградарства, садівниц-тва й овочівництва. При цьому можна виділити такі характерні риси та скла-дові цього процесу:

 

- наявність власної науково – методичної та виробничої бази. Щодо вла-сної науково – методичної бази необхідно підкреслити, що в останні роки розроблені нормативні документи і рекомендації, у тому числі в Інституті гі-дротехніки і меліорації УААН, що регламентують проектування, будівництво й експлуатацію систем краплинного зрошення, технології вирощування ово-чевих культур у відкритому ґрунті при цьому способі поливу.

 

Що стосується власної виробничої бази, то тут необхідно підкреслити наступне. Україна мала раніше й має в своєму розпорядженні сьогодні доста-тні потужності та можливості для виробництва поліетиленових труб у ново-му асортименті. Завдяки зусиллям в останні роки Центром мікрозрошення ІГіМ налагоджено виробництво піщано – гравійних фільтрів власної розроб-ки, й заводом „Електронмаш” (м. Нова Каховка) за завданням компанії „Уні-фермаг”, фірмою „Техносервіс” (м. Мелітополь) також власної конструкції.

 

Центром мікрозрошення ІГіМ розроблено й організовано виробництво промивачів для автоматизації промивання фільтрів, комплекту з'єднувальних деталей для плівкових трубопроводів з інтегрованими крапельницями, про-граматорів для керування процесом поливу, сітчастих фільтрів, технічних за-собів механізації будівництва систем краплинного зрошення (безтраншейні укладальники трубопроводів, агрегат для зварювання труб у польових умо-вах). ТОВ „Аква Віта”, що контролюється компанією АІК, у Криму налаго-джено виробництво трубопроводів з інтегрованими крапельницями типу „АКВАГОЛ”, „ГИДРОЛАЙТ” і „АКВА ПС НД”.

 

Таким чином, сьогодні можна констатувати , що за винятком дистанцій-но – керованих клапанів, гнучких трубопроводів типу ІFT і з'єднувальних де-талей рознімних конструкцій діаметром 32 мм і більше, Україна має власне виробництво вузлів і деталей для систем краплинного зрошення . У поєднанні із присутністю на ринку краплинного зрошення України таких закордонних


 


виробників, як компанії “Netafim” (Ізраїль), “Eurodrip” (Греція), “T-Sistems” (США), “Queen Gill”, “Uralita” (Іспанія), “Kulker” (Франція), “AQUA-TRAXX”, “Dripline” (Італія) та ін. Це дає можливість розглядати насиченість ринку України різними технічними засобами для систем краплинного зро-шення як сприятливу з погляду здорової конкуренції та наявності можливос-тей у сільгоспвиробника вибору оптимального за відношенням „ціна – якість” варіанта конструкції системи краплинного зрошення.

 

Крім наведених вище обставин, розширенню використання крапельного зрошення в Україні також сприятимуть:

– значна потреба в системах краплинного зрошення (за нашими оцінками понад 25 тис.га щорічно, у тому числі 5-7 тис.га садів і виноградників, решта

 

- овочі);

– наявність і потенційне посилення відповідної держаної політики, орієн-тованої на підтримку сільгоспвиробника, насамперед, засобами 1% збору від реалізації алкогольних напоїв, поліпшення умов кредитування за рахунок бюджетних компенсацій для оплати процентних ставок з кредитів, часткове погашення за рахунок бюджетних коштів плати за електроенергію на подачу води і т.д.;

– покрашення інвестиційного клімату – формування кредитно-податкової політики, як засобу підтримки ресурсозберігаючих екологічно безпечних технологій;

– створення і становлення українських компаній і фірм, які працюють у сфері краплинного зрошення („Terra Ltd”, „Уніфермаг”, „Техносервіс”, „Біо-лог”, „Аква Флора” й ін.), що привело до розширення і підвищення якості по-слуг;

 

– налагодження власного виробництва систем краплинного зрошення се-зонної дії, що в першу чергу призведе до зниження вартості будівництва 1 га

 

(з 2000 у.о. в 1998 році до 800-1000 у.о. – в 2003 році);

– наявність наукових шкіл і розширення можливостей наукових організа-цій у частині поглиблення і розширення наукових досліджень і впровадження наукових розробок у зв’язку з підйомом, що намітився, економіки й, відпові-дно, поліпшенням фінансування науки в Україні.

 

Зростанню обсягів використання краплинного зрошення також сприя-тиме розширення функціональних можливостей створюваних систем у час-тині внесення добрив, засобів захисту, хіммеліорантів, застосування їх для боротьби з весняними заморозками й атмосферними посухами (останнє бі-льше стосується систем мікродощування) при одночасному підвищенні на-дійності їхньої роботи та зниження вартості обслуговування.

Але все-таки головним фактором, завдяки якому краплинне зрошення знаходить усе ширше застосування, є якісно новий рівень продуктивності ви-рощуваних за його допомогою сільськогосподарських культур.


 


 


Читайте також:

  1. В заключення приведу наступну узагальнену таблицю.
  2. Заключення
  3. Заключення
  4. Заключення
  5. Заключення
  6. Заключення
  7. Заключення
  8. Заключення
  9. ЗАКЛЮЧЕННЯ




Переглядів: 371

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Краплинне зрошення овочів в теплицях | ДОДАТКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.