Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практичне заняття № 14

“Аграрні правовідносини з оподаткування господарської діяльності

у сільському господарстві”

(1 год.)

План:

1. Правове регулювання фіксованого сільськогосподарського податку.

2. Правове регулювання ПДВ в сільському господарстві.

3. Правове регулювання збору на розвиток садівництва та хмелярства.

4. Правові засади сплати внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування в сільському господарстві України.

5. Правові засади списання та реструктуризації боргів сільськогосподарських підприємств.

Задача 1:

 

Приватно-орендне підприємство (ПОП) “Трембіта” уклало договір лізингу земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 50 га із колективним сільськогосподарським підприємством (КСП) “Нива” та звернулось до районної державної податкової інспекції із заявою про реєстрацію ПОП “Трембіта” в якості платника фіксованого сільськогосподарського податку.

Районна державна податкова інспекція відмовила в реєстрації ПОП, оскільки платниками фіксованого сільськогосподарського податку можуть бути лише сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України.

Вважаючи рішення районної державної податкової адміністрації незаконним, ПОП “Трембіта” оскаржило його до суду.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості фіксованого сільськогосподарського податку?

Чи підлягає позов ПОП “Трембіта” задоволенню?

В якому випадку ПОП “Трембіта” може сплачувати фіксований сільськогосподарський податок?

Вирішіть справу.

 

Задача 2:

 

Рішенням загальних зборів сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Дружба” було внесено зміни та доповнення до статуту СВК, якими передбачено наступний порядок використання доходу кооперативу: “Доход кооперативу формується з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних і прирівняних до них витрат та витрат на оплату праці. В першу чергу доход кооперативу спрямовується на сплату податків і зборів (обов’язкових платежів), кооперативні виплати, погашення кредитів і покриття збитків. Решта доходу кооперативу спрямовується на поповнення фондів кооперативу. Частка доходів на паї виплачується членам сільськогосподарського кооперативу лише у випадку, якщо залишились кошти після поповнення фондів кооперативу”.

 

Проведіть правову експертизу наведених положень СВК “Дружба”.

Який порядок розподілу доходу сільськогосподарського виробничого кооперативу визначений в чинному законодавстві?

Підготуйте власну редакцію зазначених положень статуту СВК “Дружба”.

 

Задача 3:

 

Рішенням дирекції сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Калина” було затверджено виробничо-господарський план діяльності СТОВ, згідно якого товариство перейшло на вирощування лікарських рослин, замість картоплі, яка протягом кількох років була збитковою, а наявні теплиці були переобладнані для вирощування декоративних квітів.

Вважаючи, що напрямок діяльності СТОВ “Калина” змінився та не відповідає суто сільськогосподарській діяльності, районна податкова інспекція відмовилась приймати у СТОВ “Калина” розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку та оподаткувала ТОВ на загальних засадах.

Вважаючи себе платником фіксовано сільськогосподарського податку, СТОВ “Калина” оскаржило до суду відмову районної податкової інспекції у прийнятті документів по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості фіксованого сільськогосподарського податку?

Які суб’єкти є платниками фіксованого сільськогосподарського податку згідно чинного законодавства України?

Чи підлягає позов СТОВ “Калина” задоволенню?

Вирішіть справу.

 

Задача 4:

 

Дочірнє підприємство американської компанії “Каргілл” - сільськогосподарське закрите акціонерне товариство (СЗАТ) “Прометей” спеціалізується на вирощуванні і переробці сої та здійснює свою діяльність на земельній ділянці площею 60 га, орендованій у сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Україна”. СВК “Україна” є платником фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості фіксованого сільськогосподарського податку?

Чи може бути СЗАТ “Прометей” платником фіксованого сільськогосподарського податку?

 

Задача 5:

 

За погодженням з управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації, сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) “Пісня” прийняв рішення про сплату фіксованого сільськогосподарського податку сільськогосподарською продукцією (пшеницею).

З цією метою між СВК “Пісня” та Кагарлицьким елеватором було укладено угоду про приймання товарної сільськогосподарської продукції в рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку. Даною угодою передбачено, що СВК зобов’язується протягом вересня-жовтня 2009 року поставити на приймальні пункти елеватора три тони пшениці м’якої третього класу, що відповідає міждержавному стандарту ГОСТ 9353-90, а Кагарлицький елеватор зобов’язується прийняти та зберігати поставлену в рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку продукцію. Угодою було також передбачено, що всі витрати з транспортування товарної сільськогосподарської продукції на приймальні пункти, її приймання, зберігання і реалізації несе СВК “Пісня”.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості фіксованого сільськогосподарського податку?

Чи відповідає вимогам чинного законодавства сплата фіксованого сільськогосподарського податку у вигляді поставок сільськогосподарської продукції?

Проведіть правову експертизу укладеної між СВК “Пісня” та Кагарлицьким елеватором угоди про приймання товарної сільськогосподарської продукції в рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Задача 6:

 

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Рясна нива”, яке було засновано членами ліквідованого колективного сільськогосподарського підприємства (КСП) “Нива”, звернулось до селищної ради із клопотанням про списання сум заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування України, штрафних і фінансових санкцій станом на 1 травня 2000 року.

Селищна рада відмовилась задовольнити клопотання СТОВ “Рясна нива”, мотивуючи свою відмову наступним. Згідно норм чинного законодавства підлягають списанню суми заборгованості лише тих приватних формувань, які утворились шляхом реформування колективних та інших сільськогосподарських підприємств після прийняття Указу Президента України від 3 грудня 1999 року “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки”. Враховуючи те, що СТОВ “Рясна нива” було засновано в 1997 році, воно не підпадає під дію законодавства щодо списання заборгованості зі сплати і зборів у зв’язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств.

Вважаючи відмову селищної ради незаконною, СТОВ “Рясна нива” звернулося до Вашої юридичної фірми за консультацією.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості списання та реструктуризації заборгованості сільськогосподарських підприємств?

Чи правомірна відмова селищної ради?

Якщо права СТОВ “Рясна нива” порушені, як і в якому порядку воно може їх захистити?

 

Задача 7:

 

Загальні збори сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Межиріччя” прийняли рішення про спеціалізацію кооперативу виключно на вирощуванні і переробці свинини та про передачу належних СВК на праві власності сільськогосподарських угідь в оренду фермерському господарству (ФГ) “Квітуче”.

В січні 2009 року як СВК “Межиріччя”, так і ФГ “Квітуче” подали розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку до районної податкової інспекції.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості фіксованого сільськогосподарського податку?

Хто з названих суб’єктів може бути платником фіксованого сільськогосподарського податку відповідно до норм чинного законодавства України?

 

Задача 8:

 

В звіті за результатами річної діяльності сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Буковина”, поданому на розгляд та затвердження загальних зборів СВК, зазначено, що за минулий рік підприємство отримало 100 тисяч гривень прибутку. Основну частинну прибутку (40 %) кооператив одержав від вирощування та реалізації пшениці, 30 % прибутку протягом минулого року надійшло від реалізації заготівельним підприємствам бичків живою вагою, 20 % - від реалізації молока Молокозаводу № 1 м. Києва і 10 % - від продажу виробів підсобного підприємства (плетених корзин). Для вирощування пшениці СВК “Буковина” використовує 50 га ріллі, що належить йому на праві власності, і 100 га земель, які передані йому в користування членами СВК.

 

Визначити коло правовідносин.

Які податки та в яких розмірах має сплатити СВК за минулий рік?

 

Задача 9:

 

Органами державної податкової інспекції було накладено штрафні санкції на сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Овідіопіль” за ухиленні від сплати податку на додану вартість. Як пояснив податковий інспектор, чинним законодавством України до об’єктів оподаткування податком на додану вартість віднесено будь-які операції, що здійснюються згідно з цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання. Тому СТОВ “Овідіопіль” зобов’язано було утримати та перерахувати до бюджету суму податку на додану вартість з операцій по видачі сільськогосподарської продукції власного виробництва власникам земельних часток (паїв), які передали їх в оренду цьому СТОВ.

Не догоджуючись із діями державної податкової інспекції, СТОВ “Овідіопіль” оскаржило до суду накладення штрафних санкцій.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості сплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами?

Чи підлягає позов СТОВ “Овідіопіль” задоволенню?

Вирішіть справу.

 

Задача 10:

 

Враховуючи тяжке фінансове становище сільськогосподарського виробничого кооперативу (СВК) “Добробут”, правління СВК прийняло рішення про оплату праці найманих працівників кооперативу сільськогосподарською продукцією власного виробництва (гречкою та соняшником).

Під час перевірки фінансової діяльності СВК “Добробут”, державною податковою інспекцією було виявлено порушення при нарахуванні та внесенні до бюджету податку за додану вартість. Вважаючи, що операції з видачі кооперативом сільськогосподарської продукції власного виробництва найманим працівникам в рахунок оплати їх праці є об’єктом оподаткування ПДВ, державна податкова інспекція наклала на СВК “Добробут” штрафні санкції.

Не догоджуючись із діями державної податкової інспекції, СВК “Добробут” оскаржив накладення штрафних санкцій до суду.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості сплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами?

Чи підлягає позов СВК “Добробут” задоволенню?

Вирішіть справу.

 

Задача 11:

 

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Україна” – платник фіксованого сільськогосподарського податку – здійснює торгівельну діяльність не лише сільськогосподарською продукцією власного виробництва, а й придбаною за договорами купівлі-продажу та міни.

У звітному періоді валовий дохід від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів його переробки становить 70 % загального обсягу реалізації.

 

Визначити коло правовідносин.

Яким чином підприємство буде сплачувати податки в наступному році?

Чи необхідно йому придбати торговий патент?

 

Задача 12:

 

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Росич” разом з відкритим акціонерним товариством (ВАТ) “Зоря” та сільськогосподарським виробничим кооперативом (СВК) “Успіх” уклали Договір про спільну діяльність без створення юридичної особи з метою вирощування сільськогосподарської продукції. У відповідності до умов зазначеного Договору його контрагенти об’єднували свої ресурси для спільного вирощування сільськогосподарської продукції. Відповідно до п. 2.5. зазначеного Договору вирощена за договором сільськогосподарська продукція розподіляється пропорційно витратам кожного із учасників спільної діяльності. Для СТОВ “Росич” отримана за Договором сільськогосподарська продукція становила 85 % загальної суми валового доходу підприємства.

Вважаючи себе платником фіксованого сільськогосподарського податку, СТОВ “Росич” почало один раз на три місяці сплачувати на рахунок місцевого відділення державного казначейства відповідні податкові платежі у розмірі 25 % від річної суми податку, яка була розрахована за ставкою 0,5 % від грошової оцінки належних на праві власності СТОВ “Росич” 20 га земель, засаджених багаторічними насадженнями.

Після спливу календарного року районна податкова інспекція звернулася до місцевого господарського суду з позовом про стягнення з СТОВ “Росич” податкової заборгованості зі сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на землю та збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за попередній календарний рік.

Рішенням господарського суду було встановлено, що СТОВ “Росич” не може вважатись платником фіксованого сільськогосподарського податку, тому підприємство підлягало оподаткуванню на загальних засадах. Суд зобов’язав СТОВ “Росич” сплатити до державного бюджету суми податкової заборгованості, вказавши, що сплачені в рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку суми будуть зараховані як штрафні санкції за несвоєчасну сплату податків на загальних засадах. Враховуючи погане матеріальне становище СТОВ “Росич” господарський суд розстрочив виконання рішення на 9 місяців.

В даний час податкова інспекція, незважаючи на розстрочення, готує повідомлення про нарахування пені та фінансових санкцій за несвоєчасну сплату заборгованості, оскільки розстрочення, надане господарським судом, не є підставою для припинення нарахування пені та не звільняє від фінансових санкцій.

 

Визначити коло правовідносин.

Проведіть юридичний аналіз вищезазначеної ситуації.

Чи було СТОВ “Росич” платником фіксованого сільськогосподарського податку?

Чи є обґрунтованими та правомірними позовні вимоги податкового органу?

Який порядок погашення податкової заборгованості визначений в чинному законодавстві?

Чи відповідає положенням чинного законодавства рішення господарського суду?

Задача 13:

 

Інспектор державної районної податкової інспекції наклав штраф на приватне сільськогосподарське підприємство (ПСП) агрофірму “Дніпро” за:

- несплату у належному розмірі фіксованого сільськогосподарського податку, а саме за невиконання вимог ч. 4 ст. 2 Закону України “Про фіксований сільськогосподарський податок” щодо застосування коефіцієнтів,

- несплату збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, який не входить до переліку податків і зборів, які заміняє собою фіксований сільськогосподарський податок,

- несплату ПДВ з операцій щодо реалізації власновирощеного винограду, яблук та персиків.

ПСП “Дніпро” було утворене в 2001 році шляхом реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства (КСП) “Дніпро” – платника фіксованого сільськогосподарського податку. У 2009 році прибутки ПСП “Дніпро” склали 291 тис. 456 гривень, із них: 40% – від продажу зерна кукурудзи, 30% – від продажу винограду та 30% – від продажу яблук та персиків.

 

Визначити коло правовідносин.

Чи правомірні дії податкового інспектора?

Які податки за 2009 рік має сплачувати ПСП “Дніпро”?

Чи є ПСП “Дніпро” суб’єктом сплати ПДВ та збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства?

 

Задача 14:

 

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Квітень” на власній земельні ділянці в 50 га вирощує виноград з метою виробництва вина та соку. Крім цього, СТОВ імпортує з Польщі лікарську ромашку для виготовлення ромашкового чаю, та закупає в особистих селянських господарствах громадян рештки молока, яке потім здає на молокозавод.

За минулий рік СВК тримало 200 тис. грн. прибутку, із них 56 тис. грн. – від реалізації вина та соку, 83 тис. грн. – від реалізації ромашкового чаю та 61 тис. грн. – від реалізації молока.

 

Визначити коло правовідносин.

Чи не порушує СВК положення чинного законодавства, займаючись зазначеними видами виробничо-господарської діяльності?

Чи буде СВК платником фіксованого сільськогосподарського податку?

Підготуйте обґрунтовані консультації.

Задача 15:

Районна податкова інспекція наклала на сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) “Нивка” штрафні санкції за прострочення подачі розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку, оскільки такий розрахунок повинен подаватись до 1 лютого поточного року. Зазначена інспекція також вимагає сплати СВК податку на додану вартість та комунального податку.

СВК відмовилось сплачувати зазначені податки вказавши, що він здійснює операції з продажу власновирощеної сільськогосподарської продукції, і тому звільнений і від ПДВ, і від комунального податку.

На початку березня СВК звернувся до районної податкової інспекції з проханням звільнити його від сплати фіксованого податку у поточному році, так як внаслідок утворення льодової корки загинуло 90 % посівів озимини.

 

Визначити коло правовідносин.

Чи правомірні дії районної податкової адміністрації?

Визначте, які податки має платити СВК в поточному році.

Вирішіть справу.

 

Задача 16:

 

За результатами річної діяльності сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) “Весна” отримав 500 тис. грн. прибутку від реалізації вирощеної кукурудзи і соняшнику. Для вирощування цієї продукції СВК використовує 75 га ріллі, що належить йому на праві власності, та 35 га пасовищ, які СВК здає в оренду сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю (СТОВ) “Корівка”. Крім того, СВК “Весна” має власну туристичну базу “Джерело” в Карпатах, яку використовує для відпочинку членів СВК.

Після того, як за підсумками року СВК сплатив фіксований сільськогосподарський податок, державна податкова інспекція наклала на нього штраф за неправильне нарахування та сплату фіксованого сільськогосподарського податку, оскільки СВК не включив до бази оподаткування 35 га пасовищ та земельну ділянку, на якій знаходиться його туристична база.

СВК оскаржив накладення штрафних санкцій до суду, мотивуючи це тим, що пасовища він здає в оренду СТОВ “Корівка”, яке також є платником фіксованого сільськогосподарського податку, а туристична база знаходиться в Карпатах, а земельна ділянка під нею не використовується для виробництва сільськогосподарської продукції.

 

Визначити коло правовідносин.

Чи може СВК “Весна” бути платником фіксованого сільськогосподарського податку?

Чи правомірні дії державної податкової інспекції?

Яке рішення має прийняти суд?

Вирішіть справу.

 

Задача 17:

 

Сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) “Краса Херсонщини” з плодів яблук власного саду виготовляв плодово-ягідне вино. Отриману продукцію кооператив реалізовував оптовим покупцям (90 %) та постачав у кооперативне кафе для приготування коктейлів шляхом змішування різних видів вин та соків.

Під час перевірки дотримання податкового законодавства було встановлено, що СВК “Краса Херсонщини” не сплачує збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Голова СВК пояснив, що кошти, одержані за реалізацію плодово-ягідного вина, використовувались на закладку нового саду, а коктейль, який реалізовувався через мережу громадського харчування членам кооперативу, не належить до алкогольних напоїв а є сільськогосподарською продукцією, оскільки основними його складниками є плодово-ягідні соки.

Голова СВК “Краса Херсонщини” звернувся до Вашої юридичної фірми за консультацією.

 

Визначити коло правовідносин.

Які особливості сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

Чи повинен СВК “Краса Херсонщини” сплачувати збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

Підготуйте юридичний висновок для голови СВК “Краса Херсонщини”.

Задача 18:

 

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (СОК) “Молочник” здійснював заготівлю молока в особистих селянських господарствах села Дмитрівка. Протягом 2009 року СОК поставляв молочну продукцію на Новотроїцький та Каховський молокопереробні заводи.

Новотроїцький молокопереробний завод відмовив у перерахунку дотації СОК “Молочник” за здане молоко, оскільки СОК не є сільськогосподарським товаровиробником, а молоко, що поставляв обслуговуючий кооператив, завод переробляв на орендованому обладнанні.

Голова СОК “Молочник” Петро Молочар не погодився з наведеними доводами та звернувся до суду.

 

Визначити коло правовідносин.

Який порядок нарахування та виплати дотації сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко?

Чи правомірна відмова Новотроїцького молокопереробного заводу?

Яке рішення має прийняти суд?

Нормативно-правові акти:

1) Про державну підтримку сільського господарства : Закон України від 24 червня 2004 року [із змінами та доповненнями] // Відомості Верховної Ради України. – 2004. — № 49. – Ст. 527.

2) Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" щодо застосування норм спеціального режиму оподаткування для сільгосптоваровиробників при реалізації власної продукції : Закон України від 21 травня 2009 року № 1403-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2009. — № 41. – Ст. 599.

3) Про внесення змін до деяких Законів України з питань пенсійного забезпечення працівників сільськогосподарських підприємств - платників фіксованого сільськогосподарського податку : Закон України від 31 травня 2005 року // Відомості Верховної Ради України. – 2005. — № 25. – Ст. 339.

4) Про внесення змін до деяких Законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та підтримки соціальних стандартів їх працівників : Закон України від 24 червня 2004 року // Відомості Верховної Ради України. – 2004. — № 49. – Ст. 528.

5) Про внесення змін до деяких Законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств : Закон України від 23 грудня 2004 року // Відомості Верховної Ради України. – 2005. — № 6. – Ст. 137.

6) Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків за станом на 31 березня 1997 року : Закон України від 5 червня 1997 року // Відомості Верховної Ради України. — 1997. — № 34. — Ст. 209.

7) Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами : Закон України від 21 грудня 2000 року // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 10. – Ст. 44.

8) Про врегулювання заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності і господарювання через обслуговуючі, заготівельні і переробні підприємства, та реструктуризацію заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) переробних підприємств агропромислового комплексу : Закон України від 18 січня 2001 року // Урядовий кур’єр. – 2001. — № 37. – 27 лютого.

9) Про списання та реструктуризацію заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств : Закон України від 16 березня 2000 року із змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України. – 2000. — № 21. – Ст. 164.

10) Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків – підприємств тракторобудування та комбайнобудування : Закон України від 20 квітня 2000 року // Відомості Верховної Ради України. – 2000. — № 31. – Ст. 249.

11) Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків - цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року та сільськогосподарських підприємств за станом на 1 січня 1999 року : Закон України від 5 лютого 1999 року // (із змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України. — 1999. — № 15. — Ст. 84.

12) Про фіксований сільськогосподарський податок : Закон України від 17 грудня 1998 року із змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України. — 1999. — № 5—6. — Ст. 39.

13) Про податок на додану вартість : Закон України від 3 квітня 1997 року із змінами та доповненнями // Офіційний вісник України. – 1997. — № 18. – Ст. 3.

14) Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства : Закон України від 9 квітня 1999 року // Офіційний вісник України. – 1999. — № 18. – Ст. 772.

15) Про платіжні системи та переказ грошей в Україні : Закон України від 5 квітня 2001 року // Урядовий кур'єр. – 2001.- № 84. – 16 травня.

16) Про страхування : Закон України в редакції від 4 жовтня 2001 року із змінами та доповненнями // Урядовий кур'єр. – 2001. – 7 листопада. — № 205.

17) Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України від 16 липня 1999 року // Відомості Верховної Ради України. — 1999. — № 40. — Ст. 365.

18) Про врегулювання заборгованості за вкладами фізичних осіб-вкладників та інших кредиторів Акціонерного комерційного агропромислового банку “Україна” : Закон України від 7 березня 2002 року // Урядовий кур'єр. – 2001. — 30 березня. — № 61

19) Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку : Постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року № 658 із змінами та доповненнями // Офіційний вісник України. — 1999. — № 16.

20) Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2009 року № 291 // Офіційний вісник України. — 2009. — № 24. — Ст. 794.

21) Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 редакції постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2007 року № 613 // Офіційний вісник України. — 2005. — № 29. — Ст. 1710.

22) Порядок використання у 2009—2013 роках бюджетних коштів, що спрямовуються на підтримку підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2009 року № 153 // Офіційний вісник України. — 2009. — № 15. — Ст. 479.

23) Порядок та правила проведення обов’язкового страхування врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень державними сільськогосподарськими підприємствами, врожаю зернових культур і цукрових буряків сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року № 1000 //Офіційний вісник України. — 2002. — № 29. — Ст. 1379.

24) Порядок в правила проведення обов’язкового страхування тварин на випадок загибелі, знищення, вимушеного забою, від хвороб, стихійних лих та нещасних випадків, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 590 //Офіційний вісник України. — 2003. — № 17. — Ст. 780.

25) Порядок проведення органами державної податкової служби списання заборгованості за станом на 1 травня 2000 року зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 28 квітня 2000 року № 225. (із змінами і доповненнями, внесеними наказами Державної податкової адміністрації України від 26 липня 2000 року № 412, від 14 березня 2001 року № 104, від 28 листопада 2003 року № 572) // Офіційний вісник України. — № 21. – Ст. 876.

26) Порядок проведення органами Пенсійного фонду України інвентаризації та списання сум заборгованості зі сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, в тому числі реструктуризованої, з колективних та інших сільськогосподарських підприємств, які реформувалися у приватні (приватно-орендні) підприємства, селянські (фермерські) господарства, господарські товариства, сільськогосподарські кооперативи, інші суб’єкти господарювання (приватні формування) та стали правонаступниками цих підприємств, за станом на 1 травня 2000 року, затверджений наказом Пенсійного фонду України від 27 квітня 2000 року № 14 // Офіційний вісник України. – 2000. — № 22. – Ст. 911.

27) Порядок визначення переліку підприємств та урегулювання відповідних сум заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності і господарювання через обслуговуючі, заготівельні і переробні підприємства, затверджений спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Міністерства фінансів України 11 липня 2001 року № 207/335, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17 липня 2001 року за № 602/5793 // Офіційний вісник України. – 2001. — № 30. – Ст. 104.



Читайте також:

  1. II. Навчальні цілі заняття
  2. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  3. III. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  4. IV етап. Практичне застосування одержаних даних.
  5. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  6. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  7. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  8. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  9. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  10. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  11. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  12. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ




Переглядів: 452

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Практичне заняття № 13 | Практичне заняття № 14

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.038 сек.