Одному дню обмеження волі або арешту відповідають вісім годин громадських робіт.
При призначенні покарання за сукупністю злочинів або вироків у виді виправних робіт або службових обмежень для військовослужбовців складанню підлягають лише строки цих покарань. Розміри відрахувань із заробітку засудженого складанню не підлягають і обчислюються за кожним вироком самостійно (ч. 2 ст. 72 КК).
Згідно з ч. 3 ст. 72 КК, основні покарання у виді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю при призначенні їх за сукупністю злочинів і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно. В ч. 4 ст. 72 КК зазначається, додаткові покарання різних видів у всіх випадках виконуються самостійно.
Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК, попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених в частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.
У строк відбуття покарання зараховується весь час утримання особи під вартою: час затримання як підозрюваного у злочині; час перебування під вартою як міра запобіжного заходу; час перебування в психіатричному стаціонарі у зв'язку з проведенням судово-психіатричної експертизи; час перебування особи на примусовому лікуванні (якщо на психічну хворобу особа захворіла після вчинення злочину) у разі її одужання.
План семінарського заняття.
1. Призначення покарання за сукупністю злочинів.
2. Призначення покарання за сукупністю вироків.
3. Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення.
Термінологічний словник.
Частковому складання остаточного покарання призначається шляхом приєднання до найбільш суворого покарання, призначеного за один із злочинів, будь-якої частини менш суворого покарання (або покарань), призначеного за інший злочин (злочини).
Повне складання остаточного покарання – це покарання, яке за сукупністю дорівнює сумі складених покарань.