Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хронічний калькульозний холецистит.

Класифікація.

3.1. Холецистит калькульозний і некалькульозний.

3.2. Гострий неускладнений холецистит:катаральний, флегмонозний, гангренозний.

3.2. Гострий ускладнений холецистит: емпієма жовчного міхура, перфорація, перитоніт, ураження жовчних протоків (холедохолітіаз, холангіт, папіліт, стеноз фатерового соска), гострий біліарний панкреатит, пропітний жовчний перитоніт, паравезикальний інфільтрат.

3.3. Хронічний холецистит.

4.1. Жовчна (печінкова) колька. Обумовлена підвищенням внутрішньоміхурового тиску. Виникає різкий інтенсивний колючий чи ріжучий біль в правій підреберній ділянці і епігастрії з ірадіацією в плече, ділянку шиї і нижньої щелепи. Поява болю часто провокується фізичним навантаженням або вживанням напередодні прянощів, смаженої чи жирної їжі. Живіт є дещо піддутим, з чіткою локалізацією болючості та напру­жен­нямм'язів передньої черевної стінки в правому підребер'ї. У худих пацієнтів часто вдається пропальпувати ущільнений і збіль­ше­ний жовчний міхур. Напад кольки триває від кількох годин до кількох діб, де­коли припиняється самостійно, однак в більшості випадків до­во­дить­ся використовувати спазмолітики і знеболювальні. У багатьох пацієнтів перед нападом, або під час нього можна спостерігати синдром Бот­кі­на (холецистокоронарний синдром) – колючий, нападоподібний біль в ділянці серця, лівої лопатки і лівого плеча, який ірадіює з верх­ньої половини живота. Як правило, після за­кін­чен­ня нападу жовч­ної кольки пацієнти по­чу­вають себе здоровими.

4.2. Первинно-хронічний холецистит.Скарги хворих є різними, але завжди спостерігається біль різної інтенсивності і характеру у правій половині живота. При об'єктивному обстеженні – болючість при пальпації в правому підребер'ї і позитивні симптоми Мерфі та Ортнера-Грекова. Важливе значення має виконання УЗД органів черевної порожнини.

4.3. Больова форма холециститу. Перебігає з частими короткочасними нападами печінкової кольки, які провокуються незначним фізичним навантаженням чи будь-яким відхиленням у дієті. Під час нападів печінкової кольки – виражені нудота і блювання. У міжприступному періоді – постійний ниючий біль, викликаний міграцією конкремента або набряком слизової. Підвищення температури тіла часто немає. Ознаки подразнення очеревини і специфічні симптоми холециститу не визначаються. При УЗД гепатобіліарної зони – жовчний міхур атонічний, іноді збільшений, заповнений конкрементами, наявний супутній хронічний панкреатит.

4.4. Оклюзійний (обтураційний) холецистит. Спочатку виникає клініка жовчної кольки. Біль виникає несподівано і швидко наростає, іррадіює в праве надпліччя, лопатку, іноді – в ділянку серця. Біль інтенсивний, хворий неспокійний. Його обличчя набуває страждального вигляду, часто буває блювання. Живіт при пальпації часто м'який, жовчний міхур збільшений напружений і різко болючий. Температура тіла спочатку нормальна. Напад триває 2-3 дні, консервативна терапія знеболювальними і спазмолітиками приносить слабке полегшення. Напад болю може припинитися після міграції конкременту назад в міхур або в холедох. Часто розвивається водянка жовчного міхура, деструктивний холецистит, холедохолітіаз, обтураційна жовтяниця.

4.5. Водянка жовчного міхура.Її виникнення зумовлене обтурацією міхурової протоки конкрементом чи рубцем. Міхур збільшується в розмірах, стає напруженим, його стінка стоншується. Пігменти жовчі всмоктуються через стінку міхура, а жовч, яка знаходиться в ньому розводиться ексудатом і стає прозорою та густою. Клінічна картина: постійний дискомфорт у правому підребер’ї, загальний стан хворої задовільний, температура тіла нормальна, при пальпації в правому підребер’ї визначається еластичне незначно болюче утворення, в анамнезі – наявність конкрементів в жовчному міхурі та перенесений напад печінкової кольки.


Читайте також:

  1. Гастрит хронічний. Виразкова хвороба шлунка і 12п кишки. Рак шлунка.
  2. Гастрит хронічний. Виразкова хвороба шлунка і 12п кишки. Рак шлунка.
  3. Гострий неускладнений калькульозний холецистит.
  4. ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ
  5. Гострий ускладнений калькульозний холецистит.
  6. Тема: Хронічний гепатит. Цироз печінки. Холецистит хронічний.
  7. Хронічний некалькульозний холецистит
  8. ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ.
  9. Хронічний риніт




Переглядів: 1351

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ | Рідкісні форми хронічного холециститу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.