Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПАРАЩИТОВИДНІ ЗАЛОЗИ

При гіпопаратиреозіспостерігаються ознаки збільшення концентрації фосфору в сироватці крові та зниження вмісту в ній кальцію. До клінічних проявів гіпопаратиреозу належать судоми (загальні, ларингоспазм та ін.), підвищена збудливість, гіперестезії окремих ділянок тіла, симптоми Хвостека, Трусо, Ерба. В зв’язку з підвищенням збудливості кишківника спостерігаються часті рідкі випорожнення, які не піддаються лікуванню дієтотерапією та медикаментозними середниками, нормалізуються після підвищення вмісту кальцію в сироватці крові. Факультативні симптоми: світлобоязнь, блефароспазм, кон’юнктивіт, помутніння кришталика. Існують і інші симптоми гіпопаратиреозу: руйнування зубів, поганий ріст нігтів, їх стоншення та огрубіння шкіри.

Гіперпаратиреозможе бути первинним (при аденомі аденокарциномі, гіперплазії залоз) та вторинним (при рахіті, остеомаляції та інших станах, що супроводжуються вимушеною гіперфункцією паращитовидних залоз).

Симптоматика первинного гіперпаратиреозу зумовлена гіперкальціємією, кальцифікацією м’яких тканин, тривалим виділенням кальцію та фосфору з сечею. Клінічні ознаки гіперпаратиреозу: слабість, болі в животі, підвищена збудливість, анорексія,полідипсія, поліурія, болі вкістках, деколи затьмарення свідомості. Характерні системні ураження кісткової системи - остеодистрофія та нефрокальциноз. Рентгенологічно - дрібногніздний малюнок кісток, деформації та переломи, потоншення коркової речовини, затримка росту кісток.

Для нефрокальцинозу характерні нирковий синдром (поліурія, утворення каменів, гематурія, обтурація сечоводів, гідронефроз), ознаки метастатичної кальцифікації м’яких тканин, зв’язок навкруг кісток. Специфічною ознакою гіперкальціємії є наявність склоподібних зерен в кон’юктиві, рогівці, які можна виявити при огляді з допомогою щілинної лампи. Факультативні симптоми: виразка шлунку та дванадцятипалої кишки, панкреатит, гіпертензія.

Вторинний гіперпаратиреоз розвивається при станах, що супроводжуються гіпокальціємією та іншими характерними для остеонефропатій ознаками - нирковому рахіті, нирковому ацидозі з остеомаляцією та синдромі Де — Тоні — Дебре — Фанконі.

Патологічна гіпокальціємія спостерігається при гіпопаратиреозі, спазмофілії, рахіті, гострих і особливо хронічних захворюваннях нирок, гострому панкреатиті, гіпонатріємії, гіперкальціємії - при гіперпаратиреозі, гіпервітамінозі D, хворобі Аддісона, акромегалії, хворобі Іценко-Кушинга, лейкозі, перитоніті.

При ураженнях паращитовидних залоз гіпо- та гіперкальціємія носять різко виражений характер. Крім цього, при гіпопаратиреозі в основному знижується рівень іонізованого кальцію. Ця ознака має більш важливе значення, ніж показник загального кальцію в сироватці крові.

Реакція Сульковича використовується з метою визначення виділення кальцію з сечею (гіперкальціурія). В зв’язку з тим, що між вмістом кальцію в крові та сечі є певний паралелізм, реакція Сульковича побічно відображає і рівень кальціємії.


Читайте також:

  1. Будова щитовидної залози
  2. Вплив функціонального стану шлунка, кишечника та підшлункової залози на клінічну ефективність ЛП
  3. Досі фахівці не прийшли до загальної думки про те, чи вважати гіпертрофію передміхурової залози патологічним процесом або нормальним фізіологічним явищем.
  4. Ендокринна функція підшлункової залози
  5. ЕНДОКРИННА ЧАСТИНА ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
  6. ЕНДОКРИННА ЧАСТИНА ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
  7. Ендокринні залози.
  8. Ефектор (виконавчий орган), який відповідає на подразнення (м'язи, залози, кровоносні судини).
  9. Заліза наднирників залози
  10. Залозистий епітелій
  11. Залозистий епітелій виконує
  12. Засоби, які впливають на екскреторну функцію підшлункової залози.




Переглядів: 391

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СИНДРОМИ ГІПЕРФУНКЦІЇ ГІПОФІЗУ | НАДНИРНИКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.