Метою роботи є вивчення властивостей магнітом`яких матеріалів, процесу їх намагнічення і визначення кількісних параметрів, що характеризують ці властивості.
Задачі роботи - засвоїти принцип вимірювань і практично освоїти метод і методику вимірювань основних кількісних параметрів магнетиків. Для всіх досліджуваних зразків експериментально зміряти параметри граничної петлі гістерезису, розрахувати магнітну проникність і питомі втрати, графічно побудувати основну криву намагнічення і залежність магнітної проникності від напруженості зовнішнього магнітного поля.
Підготовка до роботи
При підготовці до роботи необхідно:
1. Засвоїти мету і задачі роботи і з'ясувати, які матеріали досліджуються в даній роботі.
2. Вивчити теоретичні положення до роботи, тобто з'ясувати, що таке магнетизм, в чому він виявляється, які явища відбуваються в процесі намагнічення, які матеріали відносяться до магнітом`яких і які вимоги до них.
3. Виписати для звіту і запам'ятовування основні розрахункові формули і визначення понять «магнетик», «магнітний матеріал», «основну криву намагнічення», «початкову магнітну проникність», «магнітні втрати».
4. Розібратися в схемі вимірювань і відомостях, представлених на інформаційному табло установки; визначити, які прилади використовуються в роботі, їх призначення і функціональні можливості, тобто межі регулювання вхідних і межі вимірювання контрольованих величин; перемальовувати до звіту схему лабораторної установки.
5. Усвідомити методику виконання роботи, тобто логіку і послідовність дій в процесі вимірювань, і накреслити таблиці результатів вимірювань з обов'язковою вказівкою одиниць вимірювання.