Стратегія ціноутворення – це вибір можливої динаміки зміни вихідної ціни лікарського засобу в умовах ринку, що відповідає цілям фармацевтичної фірми.
I. Стратегія “проникнення” у ринок
Встановлюючи на свої лікарські засоби доволі низькі ціни, виробники сподіваються у такий спосіб залучити велику кількість споживачів та захопити значну частку ринку. Характерна для виробників, які тільки починають свою діяльність, або освоюють новий сегмент ринку, або не мають патентного захисту і торгової марки, тобто препаратів-генериків.
II. Стратегії цінового лідера
Передбачає виробництво і реалізацію високоякісних конкурентоспроможних лікарських засобів. Актуальна для великих фармацевтичних фірм
Стратегія “зняття вершків”
Фармацевтична фірма на оригінальні препарати, які не мають аналогів, спочатку встановлює високі престижні ціни, які роблять їх досяжними лише для споживачів із високим рівнем достатку. Після уповільнення першої хвилі збуту ціни поетапно знижують, що дає змогу поступово залучати до купівлі лікарського засобу дедалі більшу кількість ринкових сегментів.
Стратегія “престижних” цін
Високі ціни асоціюються у споживачів із високою якістю та ефективністю лікарського засобу. Їх встановлюють фірми, що мають високий імідж на фармацевтичному ринку. Споживачі сприймають високу ціну як гарантію від підробок, що особливо важливе для лікарських засобів.
Стратегія дискримінаційних цін
застосовується, якщо фармацевтична фірма при незмінних витратах продає лікарський засіб за двома чи більше різними цінами.